Nejprve to vypadalo na povedenou recesi a ve finále tomu není jinak. Rozdíl oproti začátku a současnosti je ovšem více než tři tisíce lidí, co o tuto akci mají zájem.

Podobné iniciativy ve spojitosti s Edem Sheeranem už dříve vznikly v souvislosti s Prahou nebo Polskem. Nově tedy přibyly Ludgeřovice. Koncert na pískovně měl proběhnout včera večer. Víme však, že zpěvák z Anglie nakonec nedorazil.

Tak velký zájem nečekal

I když se to trochu dalo očekávat, oslovili jsme ohledně pár otázek strůjce myšlenky této akce Romana Halíka. A on ochotně odpovídal.

„Nápad vznikl tak, že jsem jeden den byl doma nemocen, brouzdal facebookem a neustále na mě vyskakovala placená reklama na událost Ed Sheeran v Praze! Tu událost jsem viděl již dříve, někteří přátelé dali, že se jí zúčastní. Ale ten den reklama vyskakovala poměrně často a mě to otravovalo, neměl jsem co dělat, tak jsem jako vtip vytvořil událost Ed Sheeran v Ludgeřovicích,“ poznamenal Roman Halík, jenž absolutně nečekal, že by tato recesistická akce mohla vzbudit takový zájem veřejnosti:

„Myslel jsem si, že to bude jen recese, zábava na pár dní. Pozval jsem přátele a věřil, že je to prostě pobaví. Občas jsem tam přidal nějaký obrázek nebo popis, ale rozhodně jsem nečekal, že to bude mít takový ohlas.“

Ed Sheeran zatím mlčí

Sny se někdy mění v realitu, ale Ludgeřovice se k těmto případům neřadí. Na druhou stranu pokus o zkontaktování anglického zpěváka ze strany Romana Halíka neproběhl:

„Ne, nepokoušel jsem se mu ozvat. Ani vlastně nevím, na koho bych se měl obrátit. Nicméně umělci občas svolí k nějakým akcím komorního typu, protože jsou to přeci jen také lidé a třeba to může přijít jako zajímavé zpestření. Myslím si, že v dnešním světě je možné opravdu vše. Vidíte, asi je to dobrý nápad zkusit kontaktovat někoho, kdo Eda Sheerana zastupuje.“

Dobrý nápad to možná je, ale zatraceně těžko se zrealizuje. Pokud tedy vůbec zrealizovatelný je. Za Sheeranem totiž stojí velký tým lidí.

Naše redakce nicméně vznesla dotazy v angličtině přes zpěvákovy oficiální webové stránky, na odpovědi však zatím čekáme marně. Kdyby ovšem přece jenom dorazily, čtenáři Deníku o ně rozhodně ochuzeni nebudou.

Včera sice Ed Sheeran do Ludgeřovic nedorazil, to však nevylučuje možnost, že se tak někdy v budoucnu opravdu stane. Romana Halíka jsme se proto ptali, co by dělal, pokud by pěvecká hvězda nakonec opravdu zamířila na Ludgeřovickou pískovnu:

„Kdyby Ed Sheeran skutečně dorazil, respektive kdyby se někdo z jeho manažerského týmu ozval případně z týmu zastupující jeho nahrávací společnost na českém trhu, byla by to skvělá věc. Ale myslím si, že aby si toho někdo, kdo má tohle na starosti ozval, musel by se počet lidí, kteří označili, že by se události zúčastnili, několikanásobně zvýšit.“

Místo pískovny louka u hřiště?

Zajímavostí přitom je, že Roman Halík z Ludgeřovic nepochází. Zjišťovali jsme tedy, proč by zrovna tato obec měla být dějištěm Sheeranova koncertu:

„Nejsem odtamtud, ale Ludgeřovice a okolní obce blízko Hlučína znám a mám je rád. Chtěl jsem jako protipól největšímu městu ČR vybrat nějakou obec, ale všeobecné názvy jako Horní dolní a podobně mi nepřipadaly dostatečně řízné, navíc Ludgeřovice nejsou asi první místo, kde by člověka napadlo, že by se mohl uskutečnit koncert takové světové hvězdy. V neposlední řadě se mi prostě líbí, jak název obce Ludgeřovic zní foneticky.“

Mluvili jsme také s ludgeřovickým starostou Danielem Havlíkem. I k němu událost na sociální síti doputovala. Pro místo konání by ovšem volil jiný prostor.

„Dost dobře si nedokážu představit, že by se to uskutečnilo na Ludgeřovické pískovně, která je v soukromých rukou a navíc se zaváží zeminou. (smích) Kdyby měl ovšem zpěvák skutečně dojet, připravili bychom mu louku poblíž našeho fotbalového hřiště, kde v minulosti koncertovala například slovenská zpěvačka Kristína. Při letošních letních slavnostech zde vystoupí Markéta Konvičková. Tam by to měl Ed Sheeran vhodnější.“