Zájemci je najdou v zasedací místnosti ve druhém patře Hlásky.

„Nyní je možné využít takzvané expres aukce, kdy si občané nechají nezávazně porovnat současné ceny, které platí za energie, s cenami již vysoutěženými v aktuální aukci. Dopředu se tak dovědí, který dodavatel zvítězil, s jakými cenami a jaká bude jejich úspora," říká za společnost Martin Valušek.

Opavský magistrát už v minulosti společnost eCENTRE podpořil. V letech 2013 a 2014 se na tuto společnost obrátilo přes čtyři sta domácností z Opavy, které ušetřily více než čtyři miliony korun. Elektronických aukcí se účastní také okolní města a vesnice, ve kterých místní obyvatelé stejně jako Opavané ušetřili na neregulované části energie v průměru dvacet procent.

Mezi města a vesnice, které nabídly občanům možnost zapojit se do e-aukce, patřily například Bolatice, Bohuslavice, Vítkov, Nové Sedlice, Hrabyně nebo Budišovice. Aukce se uskutečňují jednou měsíčně.

„V zemním plynu se podařilo ušetřit přes 26 % oproti platným tabulkovým cenám, tedy cenám pro rok 2015," řekla Alice Mazurková, ředitelka marketingu a komunikace společnosti eCENTRE.

Bolatičtí si podle všeho službu chválí. „Výsledky byly nad naše očekávání. Náklady zemního plynu šly dolů o 28,33% a elektřina dokonce o 38,65%. Veškeré další náležitosti přechodu k novému dodavateli vyřizovali bezplatně pracovníci pořadatelské společnosti.

Pro mě to znamenalo akorát podepsat smlouvy s vítěznými dodavateli na kontaktním místě firmy v Opavě," uvedla Barbora Švagerová z Bolatic.