Na nedostatek talentů si Jezdecký klub v opavských Kateřinkách rozhodně stěžovat nemůže. Jedním z velmi nadějných želízek v ohni je čtrnáctiletý Václav Humplík, který letos splnil kvalifikaci na Mistrovství Evropy dětí, juniorů a mladých jezdců na velkých koních.

Na parkuru si ji vyskákal v sedle třináctiletého belgického valacha Kinshase, který je jeho stájovou jedničkou a s osmiletým Pythagorasem. Mistrovství Evropy se konalo minulý týden v italské Gorla Minore poblíž Milána a mladičký Opavan se v něm jako jediný z českých reprezentantů dostal v sedle Pythagorase do finále pro třicet nejlepších dvojic. Šampionát trval celý týden.

Pobočka České pošty v Opavě-Kateřinkách. 13. dubna 2023.
Škatulata, hejbejte se. Rušení pošt v Opavě bude přece jen jinak

Vašek Humplík se svým čtyřnohým parťákem se zúčastnili dvoukolové soutěže družstev, kde v konkurenci třiadvaceti států získal s českým družstvem 9. místo. Postupoval pak do soutěže jednotlivců, ve které startovalo ve třech kvalifikačních kolech 109 dětí z dvaatřiceti států.

Finále se skákalo na dvě kola na výšce 135 cm a jediná Vaškova smolná chyba znamenala krásné desáté místo. „Jsem šťastný člověk a přímo neskutečnou radost máme všichni, protože to je v tak silné konkurenci víc než skvělé umístění. Představuje zatím největší úspěch zástupce našeho Jezdeckého klubu Opava-Kateřinky v kategorii dětí. Dnes jsme se vrátili domů a ještě se z toho nemůžeme vzpamatovat,“ netají šéf klubu a trenér Vladimír Hruška euforii z výsledku. 

Čtrnáctiletý Václav Humplík s osmiletým Pythagorasem tvořili skvělou dvojici.Čtrnáctiletý Václav Humplík s osmiletým Pythagorasem tvořili skvělou dvojici.Zdroj: se svolením Jezdeckého klubu Opava-Kateřinky

Další závody, tentokrát už na domácím kateřinském kolbišti, jsou připraveny na víkend 29.a 30.července. Bude to tradiční PegasCupna pro velké koně. Začátek je oba dny od 9 hodin, v sobotu na překážkách do 120 centimetrů a v neděli od sta centimetrů. Hlavní odpolední soutěž bude na překážkové výšce 135 centimetrů. Vstup je pro zájemce volný.