Matematický ústav se na první příčce umístil v kategorii veřejných škol v oboru matematika a fyzika. Úspěch je o to větší, že v hlasování pokořil například Fakultu jadernou a fyzikálně inženýrskou Českého vysokého učení technického v Praze nebo Matematicko-fyzikální fakultu Univerzity Karlovy.

Hlasy posílali studenti všech vysokých škol. „Velmi nás to těší," pochvaloval si vedoucí Matematického ústavu Slezské univerzity v Opavě Jaroslav Smítal. Úspěch ústavu vidí právě v tom, že jsou malá instituce.

„Díky tomu mají z naší strany studenti individuálnější přístup. Na přednáškách je například oslovujeme jmény, což se dnes už vidí málokde," uvedl Jaroslav Smítal. Zároveň také dodal, že studenti se do výuky aktivně zapojují, a to nejen v hodinách, ale například při spolupráci na vědeckých projektech. Součástí studia je také praxe, což je pro absolventy velmi výhodné.

„Naší nejlepší vizitkou je asi to, že za posledních pět let nemáme jediného nezaměstnaného absolventa. Většinou si je zaměstnavatelé vyhlédnou už právě během praxe," řekl Jaroslav Smítal. Podle něj studenti, kteří projdou těžkým sítem v prvním ročníku, mají velkou šanci, že školu už dokončí.

Také podle prorektora Františka Koliby bylo vítězství Matematického ústavu vedením univerzity přijato samozřejmě velmi pozitivně. „Je to příjemné, když se něco daří," podotkl prorektor.

V anketě ale uspěly i další fakulty Slezské univerzity. V kategorii veřejných vysokých škol se například na šestnáctém místě umístila Obchodně podnikatelská fakulta v Karviné. V kategorii fakult orientovaných na sociální vědy a filozofii bodovala zase Fakulta veřejných politik v Opavě na místě dvanáctém.

Nyní už Česká studentská unie vyhlásila další ročník soutěže na akademický rok 2012/2013. Hlasovat lze do čtrnáctého ledna do 11.11 hodin.