„Klub podpořil dětské oddělení Slezské nemocnice a my jsem hledali další možnost, kde bychom mohli nabídnout pomoc. Dostali jsme doporučení právě na Klokánek, o kterém jsme předtím nevěděli. Pracovníci tam přitom odvádějí neuvěřitelnou spoustu práce," řekl šéf opavského kotle Tomáš Hrubý.

Jádro domácí opavské tribuny zorganizovalo sbírku, v rámci které se vybralo devět tisíc korun. „Nákup dárků jsme konzultovali s lidmi z Klokánku, takže kromě hraček se mezi dárky objevují také školní potřeby, barvy, pravítka, pastelky a další vybavení," doplnil Hrubý.

.

Návštěvu zástupců opavských fandů v Klokánku přijali pracovníci dětského domova s nadšením. „Fandové si prohlédli naše zařízení a měli spoustu otázek ohledně fungování Klokánku, na které jsme rádi odpověděli. Dárky, které přivezli,děti dostanou na Štědrý večer.

Bylo to velice příjemné setkání. Rádi bychom poděkovali všem, kteří se na sbírce podíleli," říká Michaela Flašková, sociální pracovnice v Klokánku.

Podle všeho se nejednalo o setkání poslední. „Fanoušci projevili zájem se zkontaktovat i na jaře s tím, že zajistí dětem vstup na utkání. Což je skvělé," uzavřela Flašková.