Farmářské trhy se v Hlučíně mohly objevit o nějaký ten rok dříve. Vše ale pokaždé ztroskotalo na jediné věci financování. „Trhy se budou konat na Dětském ranči a pořadatelé přiznávají, že největší problém měli právě s finančním zajištěním akce a také s vyřízením administrativy," připustil tiskový mluvčí Hlučína Miroslav Pech.

Vlastně se tak spojí příjemné s užitečným. Předpokládá se, že návštěvníci trhů využijí dalších služeb ranče, který je považován za celorepublikovou kolébku hipoterapie. A co víc, věnuje se ekologii a životnímu prostředí, možná i proto si zákazníci budou moci na trzích zakoupit hlavně sortiment spojený se zdravou výživou.

„Prodávat by se tedy měly především ekologické potraviny od českých výrobců z našeho regionu. Návštěvníci se mohou těšit především na čerstvé ovoce, zeleninu nebo třeba maso," vysvětloval dále Miroslav Pech a ještě doplnil: „Důraz bude kladen na čerstvost potravin. Organizátoři oslovili potenciální dodavatele a zájem z jejich strany je velký."

Pokud chcete farmářské trhy v Hlučíně navštívit, mějte na paměti, že poprvé se budou konat v sobotu 5. května mezi 7. a 13. hodinou. Vše potrvá téměř až do konce prosince. Trhovci roztáhnou své stánky ve stejnou dobu s výjimkami skoro každou sobotu. Pořadatelé se domnívají, že farmářské trhy by zde mohly slavit úspěch.

Lidé v době, kdy veřejností hýbou kauzy s nekvalitními potravinami z Polska, prahnou po čerstvém zboží. „Zájem zákazníků o kvalitní a čerstvé potraviny je velký, a tak organizátoři předpokládají také velký zájem kupujících. Očekává se, že zákazníci budou nejen z Hlučínska, ale i z Opavy, Ostravy a Polska," uzavřel tiskový mluvčí Hlučína Miroslav Pech.

Petr Dušek