„Akce má poukázat na nesnesitelné podmínky v asijských továrnách, kde dělníci za mizivý plat šijí oděvy, které my si zde za předražené ceny kupujeme," vysvětluje Jan Kunze, který se rozhodl Fashion Revolution podpořit.

V rámci kampaně módní revoluce známé osobnosti natočily spot a nafotily sérii fotografií na podporu a propagaci. Do akce se zapojila například i moderátorka Emma Smetana nebo herečka Jana Bernášková.

„Natáčení a focení probíhalo v pražském ateliéru vynikajícího fotografa Lukáše Dvořáka," popisuje focení a natáčení opavský umělec a dodává: „Všichni jsme se při realizaci moc bavili a užili si spoustu srandy."

Zapojte se do akce i vy

Den 24. duben, který je dnem módní revoluce, není zvolen náhodně. Právě v tento den se v roce 2013 zřítila oděvní továrna Rhana Plaza v Bangladéši, která ve svých troskách pohřbila 1133 dělníků, kteří v ní za nelidských podmínek šili oděvy.

Mezinárodní tým profesionálů se tedy rozhodl, že právě tento den se stane symbolem skutečně krásného módního průmyslu, který si váží lidských životů, práce, bere ohled na přírodu i přiměřené finanční zisky těch, kteří oděvy zhotovují.

Pokud se i vy chcete stát součástí tohoto celosvětového projektu, není nic jednoduššího než se vyfotit v oblečení naruby tak, aby byl vidět štítek se jménem značky nebo výrobce, fotografii sdílet na sociálních sítích Instagram nebo Twitter a označit ji #whomademyclothes (kdo vyrobil mé oblečení) a název značky oděvu, před kterou přidáte @.

Tak se můžete přímo velkých módních řetězců zeptat, kde a kým byly vaše šaty, tričko či kalhoty vyrobeny.

„Je fajn podpořit takovouto akci, která nese myšlenku, jak alespoň částečně můžeme zlepšit svět. Myslím, že je důležité se zamyslet nad tím, jaký příběh a co všechno stojí za tričkem, které právě máme na sobě," uzavírá Jan Kunze, kterého jako jediného z opavského okresu oslovili tvůrci česko-slovenské platformy Fashion Revolution.