Propojili se personalisté z osmi firem z Opavska a Hlučínska (Tevy, Araka, Moravskoslezských cukrovarů, Armatury Group, Ferramu, Remante Group, ELOK a KSR Industrials). K situaci též poskytli informace z firmy Isotra, kde se navíc obávají dalšího uzavření hranice a výpadku polských pracovníků.

Skoro všechny tíží zoufalý nedostatek lidí, velký počet jich končí na karanténě, firmy z preventivních důvodů posílají do karantény i ty pracovníky, které ještě nekontaktovali z hygienické stanice.

Zaměstnanci call centra innogy v Ostravě pomáhají trasovat nakažené pomocí chytré karantény, říjen 2020.
Noví bojovníci s covidem v Ostravě: Od energií přešli ze dne na den k trasování

Trasování se vzhledem k velkému množství nově nakažených zpomaluje. Někde už ve výrobě pomáhají i THP pracovníci z kanceláří. Hygiena totiž neváhá poslat do karantény celou směnu, ačkoli někteří zaměstnanci se s daným Covid pozitivním ani nesetkali.

Průzkum k situaci ve firmách.Zdroj: Deník

Personalisté také pociťují úbytek životopisů od zájemců o práci. I pravidelné brigádníky, např. do skladu, je dnes téměř nemožné najít. OHK Opava se snaží aktuální situaci mapovat a pomoci sdílet i jen jednotlivé zaměstnance, ačkoli poptávka firem je třeba okamžitě nástup 15 až 20 operátorů.

Zuzana Svrčinová
Koronerka z Ostravy: Senioři v izolaci se nemají na co těšit

Studenti, kteří by právě začínající prázdniny chtěli využít k přivýdělku, vyzývá OHK Opava, aby se hlásili na ohk@opava.cz nebo 720 033 015. Uvedli jsme právě v život i rezervační systém pro dobrovolnické práce, měření teploty, ve Slezské nemocnici Opava, která také bojuje s úbytkem pracovních sil.

Více na www.ohkopava.cz/stante-se-clenem.

Pouť lidské duše od fyzického zrodu člověka po přechod do další reinkarnace v krátkometrážním snímku.
Krátkometrážní film Martiny Kostelanské zabodoval na festivalu Ji.hlava
Turistický ruch v oblasti Pradědu. Ilustrační foto
Po přecpaných autobusech ucpaná doprava. Výjezd na Ovčárnu byl uzavřen