Nejen rekreační sportovci, ale i profesionálové chodí už nějakou dobu protáhnout tělo do Fitness parku v Opavě. Pro příznivce fitness zóny, na které mnohdy není k hnutí, máme dobrou zprávu. Park se rozšíří o další prvek.

„Sotva jsme fitness zónu otevřeli, začala být plně využívána. Proto jsme se na podnět zástupců sdružení Seberevolta rozhodli zónu rozšířit o další konstrukci," vysvětlila první náměstkyně primátora Pavla Brady.

Jedná se o cvičební prvek se závěsným systémem. „Obvodové rozměry cvičebního prvku jsou měřeny od země v rozmezí od 4720mm x 1720mm. Prvek bude kotven na betonové patky," popisuje novinku tisková mluvčí opavské radnice Lada Dobrovolná s tím, že nová konstrukce by se v Městských sadech měla objevit během několika týdnů.

Přibližně takto by měl nový fitness prvek vypadat.

Fitness park se v Městských sadech nachází v blízkosti Městského koupaliště a vybudovali jej Technické služby za finanční podpory města letos v dubnu. Fitness zóna se skládá z vlastní cvičební konstrukce a z plochy, která je upravena pro dopad sportovců na šetrný povrch z pryžového granulátu.

Jedná se o multifunkční konstrukci, na které se může cvičit díky univerzálně závěsným prvkům, bradlům, hrazdám a závěsným okům, do kterých je možno zavěsit posilovací závěsný systém TRX. Vybudování parku stálo 184 719 korun, nový prvek bude stát zhruba 79 tisíc.

Kvůli častým návštěvám lidí všeho druhu se v blízkosti Fitness parku začaly často povalovat také odpadky a sportovci by rádi v blízkosti sportoviště koš. „Koše jsou v Městských sadech podél cest, je ale pravda, že v přímé blízkosti Fitness parku žádný není. Budeme nad tím uvažovat," přislíbil náměstek primátora Dalibor Halátek.