Nejnovější trendy ve floristice předvedli opavskému publiku ti nejpovolanější. Studio Decuss ve spolupráci s Opavskou kulturní organizací pozvalo na neděli do kostela sv. Václava designérskou dvojici Přemysla Hytycha a Roberta Bartolena.

První jmenovaný úspěšně reprezentuje Českou republiku v řadě mezinárodních soutěží a svou práci prezentoval například v Japonsku. Světový ohlas má i jeho kolega Robert Bartolen. Toho, jako módního návrháře, čeká přehlídka v New Yorku.

Floristická a módní přehlídka uznávaných designérů Roberta Bartolena a Přemysla Hytycha naplnila kostel sv. Václava.

„Naším záměrem bylo ukázat, kde se momentálně floristika nachází, že se neustále rozvíjí a že může být brána jako umělecký obor. Oba tvůrci jsou považováni za špičky v oboru," říká za organizátory Ivana Zedková ze studia Decuss.

Mezi opavskými návštěvníky měla akce velký ohlas. Lidé obdivovali jak nezvyklá díla instalovaná v prostoru kostela, tak „živou" práci designérů, kterou doprovázeli komentářem. „Je to především dřina a práce jako jakákoliv jiná. Pro mne se floristika stala posláním, vnímám ji jako úděl, který mi byl dán do vínku a pro její vývoj a pochopení v očích široké veřejnosti udělám maximum.

Nechci ji nechat jen v uzavřené skupině profesionálů, protože tento obor si zaslouží stejnou pozornost jako jiné. Vše je jen o lidech a o tom chtít," říká Přemysl Hytych.

Floristická a módní přehlídka uznávaných designérů Roberta Bartolena a Přemysla Hytycha naplnila kostel sv. Václava.

Několikahodinový program proložilo vystoupení kapely Dobrozdání a cimbálové muziky Kubalovci. Oba designéry návštěva Opavy nadchla a pravděpodobně se do města v dohledné době vrátí.