Výkony skřipovského celku ovšem zdaleka nestojí pouze na něm. Klubovému vedení se před startem tohoto ročníku povedlo zlákat do svých řad posilu zvučného jména. Jedná se o záložníka Ondřeje Černého, jenž naposledy nastupoval v krajském přeboru za nedaleký Hradec nad Moravicí.

Zapomenout nesmíme ani na stopera Radka Drašáka. „Jde o zkušené fotbalisty, o něž se náš celek může opřít. Pro Skřipov jsou nesmírně důležití," vysvětloval Oldřich Žák, jenž je s prozatímním průběhem premiérové sezony v okresním přeboru spokojen: „Samozřejmě, vždycky to může být lepší. Některé podzimní výsledky se povedly. Zatím to není špatné. Doufám, že budeme hrát dobře až do konce sezony."

Skřipov spoléhá na vlastní hráče

Soutěži letos naprosto jasně vévodí Žimrovice. Válcují jednoho soupeře za druhým. Jsou typickým příkladem mužstva, které když se vhodně doplní, může pomýšlet na příčky nejvyšší. Nebude v budoucnu mířit výše i Skřipov?

„I když máme dobré mužstvo, určitě by to chtělo přivést posily, abychom mohli pomýšlet na vyšší třídu. Podle mého je však pro náš tým okresní přebor v současnosti dostačující," mínila dále skřipovská jednička a jedním dechem dodala:

„Ve své kariéře jsem si zahrál I. A i I. B třídu, takže vím, co tyto soutěže obnáší. Téměř všichni hráči jsou naši vlastní odchovanci. První sezona nám zatím ukazuje, že Žimrovice a také Jakartovice hrají fotbal na skutečně dobré úrovni. Jinak se ovšem dají měřit síly úplně s každým."

Brankář jako rodinná záležitost

Oldřicha Žáka fotbalový osud přikoval před bránu. Sám nikdy nechtěl dělat nic jiného než gólmana. Do pole ho to prý nelákalo. „Vždycky jsem chtěl balony zastavovat. Je to asi v rodině. Mám totiž dva strýce, kteří také chytali," usmíval se třiatřicetiletý brankář. Do Skřipova ho před lety přivedl jeho švagr Ladislav Jaroš, který také za Skřipov hraje. I když bydlí v Opavě, na svůj klub a celou obec nedá dopustit.

„Na začátku jsem si řekl, že to zkusím a nakonec z toho je deset krásných let. Za tu dobu jsme si zde našli spoustu dobrých přátel. Skřipov je náš druhý domov," pokračoval.

Oldřich Žák přitom pochází z Vítkova. S fotbalem ovšem začal v nedaleké Březové. „Mám tam babičku a dědu. Následoval přesun do Vítkova. Za něj jsem hrál až do svých dvaadvaceti let. Mezitím přišlo na řadu krátké půlroční hostování v opavské Slavii. Na vojně jsem hrál za celek z jižní Moravy Dolní Bojanovice. Tady jsem měl možnost vyzkoušet I. A třídu," popisovala skřipovská jednička, která už zkušenosti s okresním přeborem měla z dřívějších dob.

Nabrala je ve východních Čechách. „Po návratu z vojny jsem nastupoval za Vítkov. S kamarádem jsme se později rozhodli provozovat penzion na východě Čech. V té době jsem hrál okres za tamní obec Machov. Když jsem se vrátil do Slezska, půl roku jsem nehrál fotbal. Poté přišla příležitost si zahrát za Skřipov a tu už jsem nepustil," zakončil Oldřich Žák.

Petr Dušek