Agónie Slezského fotbalového klubu (SFC) Opava pár dní před začátkem soutěže postoupila během posledních hodin z Městských sadů „výš", k vedení opavské radnice.

Pondělní rezignace generálního manažera Petra Žemlíka, který byl ve funkci necelý měsíc, stejně jako rezignace člena představenstva Václava Klučky (ČSSD), udělala šéfům města těžkou hlavu. Jak vás Deník informoval, Žemlík rezignoval kvůli neumožněným personálním změnám, Klučka pro ztrátu důvěry k vedení klubu.

Na úterní tiskové konferenci primátor Zdeněk Jirásek (ČSSD) a jeho náměstek Dalibor Halátek (SOS pro Opavu) přiznali důležitou věc: taková situace by měla vést k odstoupení předsedkyně představenstva SFC Opava Pavly Brady (SZ). Současně shodně uvedli, že situace je natolik vážná, že by Brady měla přerušit dovolenou, zvláště, když ji tráví v blízkém Hlubočci.

Primátor odpověděl i na otázku, zda vedení klubu důvěřuje a zda Pavla Brady dělá svou práci dobře. „Můj osobní názor zní, že tak mohutné vytvoření koncentrace problémů by mělo vést ke změně stylu práce a personálním obměnám. Kdybych stál v čele představenstva já, nesetrvával bych v této funkci," vyjádřil se primátor.

Stejný názor měl i náměstek Halátek, který uvedl, že Brady odstoupení navrhne. Současně však podotkl, že netuší, kdo by ji za těchto vypjatých okolností nahradil.

O tom, že SFC opouštějí další manažeři, svědčí i fakt, který v úterý dopoledne ještě na radnici nevěděli. Výpověď má totiž podanou i ekonomicko-technický manažer Radim Matýsek, a to k 31. červenci 2013. Připomeňme, že za poslední rok odešli trenéři Josef Mazura s Davidem Vavruškou a také sportovní manažer Karel Jarůšek a nyní Petr Žemlík.

Necelé dva týdny před startem MSFL fotbal v tak hluboké krizi vedou ti, kteří zbyli: Brady, která je nyní na dovolené, člen představenstva Ondřej Těšina a šéftrenér Daniel Kutty. Mimochodem, posledně jmenovaný nabídl po loňské zpackané sezoně také svou rezignaci. Ta však nebyla přijata.

Mezi řádky komentářů z vedení Hlásky, vedení klubu i samotných fanoušků tak lze vyčíst jasný vzkaz předsedkyni představenstva Pavle Brady, aby odstoupila.

Jak se zachová, není jasné. „Jsem na dovolené, oficiálně nic nevím, informace mám z vašeho Deníku. Dokud se nevrátím do práce, nebudu nic takového řešit," vzkázala včera z dovolené Pavla Brady. Na radnici nyní zvažují, zda svolají Valnou hromadu, která může předsedkyni představenstva z její funkce odvolat.