I přesto se ale dalo očekávat, že se oba znesvářené tábory fanoušků potkají někde v ulicích Opavy nebo si přijdou vyřídit účty do Městských sadů. Nic z toho se však nekonalo. Asi hodinu a půl před začátkem utkání byl prostor parku takřka prázdný.

Během chvíle se však na místo začali sjíždět městští strážníci i policisté, připraveni do akce byli i psovodi. Tu a tam bylo k vidění pouze pár příznivců Slezského FC a vypadalo to, že policistů bude v parku více než fanoušků.

Přesilovka se nakonec opravdu odehrála, ale v opačném provedení. Před čtrnáctou hodinou, kdy zápas začínal, totiž ke stadionu dorazily asi dvě stovky fanoušků Baníku, kteří do slezské metropole přijeli auty.

Výlet během prvního poločasu

V průběhu prvního poločasu se všichni za doprovodu policistů vydali po Sadové ulici na Rybářskou a vypadalo to, že míří směr centrum. Možná jen hledali fanoušky SFC Opava, jenže měli smůlu. A tak se na Rybářské nedaleko Penny Marketu otočili a vrátili se zpátky ke stadionu.

Během druhé půle se jich část trhla a běželi opět směrem na Sadovou. V další cestě jim ale zabránili těžkooděnci.

Svůj tým pak u zdi stadionu povzbuzovali obvyklými pokřiky. Když zápas skončil, vyšli fotbalisté FC Baníku Ostrava krátce před stadion, aby fanouškům za jejich podporu poděkovali.

Nutno konstatovat, že vše se konalo pouze „na dálku“ za dodržení patřičného rozestupu tak, jak určují hygienická pravidla. Následně fanoušci prostor sadů opustili a za policejního doprovodu odešli pryč.

Tři podezřelí z přestupku

Sečteno podtrženo, v porovnání s minulými derby toto vyhrocené nebylo. Svou roli v tom bezesporu sehrál i fakt, že si do parku nenašli cestu davy opavských příznivců a ti ostravští tak zde zůstali osamoceni. Klidný průběh nám potvrdila i policejní mluvčí Karolína Bělunková.

„V souvislosti s tímto fotbalovým utkáním musela policie k zachování veřejného pořádku zasahovat dvakrát, byly zajištěny tři osoby podezřelé z přestupkového jednání a pouze na krátkou chvíli byla zastavena doprava. Vše se ale obešlo bez větších komplikací, nešlo o nic zásadního,“ uvedla.