Klubu zpod zámku totiž hrozí předčasná smrt, alespoň to tvrdí předseda tělovýchovné jednoty a hlavní sponzor Petr Lamich. Někdo může namítnout, že klub se snaží radnici vydírat, ale není tomu tak. „Chceme jen to, co nám patří," říká Petr Lamich, mimochodem člověk, který v minulosti úspěšně vedl ostravský Baník.

Hradecký problém vznikl 2. ledna roku 2008.

Tehdejší šéfové TJ Hradec nad Moravicí převedli svůj majetek (budova u hřiště, pozemky) za jednu korunu do vlastnictví města. Důvod tohoto kroku byl jasný. Město se zavázalo, že za pomoci dotace z Regionálního operačního programu postaví u fotbalového hřiště tribunu, jejíž součástí bude kompletní zázemí pro fotbalisty. „Klub potřebuje kabiny a sociální zařízení jako sůl, trpí tím hlavně mládež," podotýká šéf tělovýchovné jednoty Petr Lamich.

Do smlouvy o převodu majetku byl také zanesen bod, že pokud se akce s tribunou nezrealizuje do roku 2015, musí město majetek bezplatně převést zpět do vlastnictví tělovýchovné jednoty. „Je jasné, že projekt s tribunou se nezrealizuje. Chceme proto majetek zpět," poznamenal Petr Lamich. „Třikrát jsme se marně pokoušeli o dotaci, ale v získání dotace jsme přes veškerou snahu nebyli úspěšní," vysvětloval starosta Hradce nad Moravicí Karel Hanák.

Část majetku, které TJ převedla, město prodalo, jedná se o budovu vedle hřiště. „Za 2 200 000 jsem ji od města koupil já, tím pádem tělovýchovné jednotě náleží peníze z prodeje této budovy. Město se ale s jejich převodem zpět na TJ zdráhá, a to se mi nelíbí. Operuje s tím, že nám nemůže vrátit plnou částku, protože něco stály projekty, s tím nesouhlasíme, chceme jen to, co nám náleží," zdůrazňuje Petr Lamich.

„Jaká bude celková podpora ze strany města, je předmětem dalšího jednání. Vypracování stavební dokumentace, zpracování žádostí o dotace a realizace již provedené stavební investice stála město nemalé prostředky," uvedl hradecký starosta.

„Město nám svým způsobem hází klacky pod nohy. Provoz TJ stojí milion a půl ročně, od města dostáváme 200 tisíc, zbytek si sháníme sami. Přitom radnice má milion korun z hazardu. Z těchto peněz raději koupí radar, ze kterého nemá ani korunu, protože ho má státní policie," zlobí se šéf a zároveň největší sponzor Hradce nad Moravicí. „Sám sebe jsem se ptal, zda mi to stojí za to. Mám ale kolem sebe zapálené lidi, kteří mají sport rádi," měl na mysli hlavně Karla Štěpána s Michalem Manderlou.

Dokonce už ho napadla myšlenka hradeckou TJ opustit, což by znamenalo konec dobře fungujícího fotbalu v Hradci. „Pokud nám město nevrátí, co nám patří, končím," dodává Petr Lamich. Na druhou stranu pokud podá radnice pomocnou ruku, je připraven se do stavby tribuny a zázemí pro fotbalisty pustit.

„Nevylučuji, že město nakonec pošle TJ vyšší částku, než je oněch 2 200 000. Uvažujeme nad příspěvkem z vlastních zdrojů. Jde nám o to, aby se peníze opravdu investovaly do rekonstrukce sportovního areálu, který bude sloužit všem sportovcům a občanům města," dodal starosta Karel Hanák, který věří, že se celá záležitost brzy vyřeší ke spokojenosti všech stran: „Zatím to k tomu spěje a k navrácení majetku s největší pravděpodobností dojde."

Roman Brhel, Petr Dušek