Pětadvacetiletý fotbalista, který přichází do Opavy na půlroční hostování s následnou opcí, není ve Slezském FC úplným nováčkem. V klubu již působil před dvěma roky. Tehdy ještě Slezané váleli v první lize, ale postupně se nad nimi stahovala temná mračna, když se potýkali s ekonomickými problémy. Sezona tehdy skončila sestupem do druhé ligy a Dujka se po ní vrátil do mateřského Zlína. Dění v Opavě však i nadále sledoval a nebylo mu lhostejné, když se z denního tisku dozvěděl, že by měl z města fotbalu, který do něj díky fantastickým fanouškům neodmyslitelně patří, zmizet.

„Také nadále jsem se zajímal o dění ve fotbalové Opavě. Všímal jsem si vysokých návštěv v dobách krajského přeboru nebo velkolepého tažení jarní části druhé ligy v loňském soutěžním ročníku,“ podotkl v úvodu Tomáš Dujka. Informace o situaci v opavském klubu měl šikovný záložník doslova z první ruky. Vždyť v Opavě působí početná zlínská kolonie. Přípravu na nadcházející soutěžní ročník zahájil ve Zlíně. Odtud ale odešel na testy do slovenské prvoligové Nitry. Na její lavičku v létě usedl trenér Pavel Hapal, který na Valašsku působil společně s Jiřím Nečkem, a schopnosti Dujky proto velmi dobře znal.

„Byl jsem v Nitře na herních testech, v jejichž rámci jsem sehrál také přípravný zápas s Brnem. Poté jsme jednali o mém možném působení na Slovensku, ale nedomluvili jsme se na podmínkách. Vrátil jsem se proto do Zlína a tehdy mne oslovil trenér Jiří Neček,“ pokračoval dále Dujka. Nad touto nabídkou začal zlínský odchovanec dle vlastních slov intenzivně přemýšlet, a to také proto, že do Zlína přestoupil Miloslav Penner, který byl konkurentem na místo v základní sestavě. „Prostředí v Opavě jsem po mém dřívějším působení v klubu znal a velmi se mi zde líbilo. Navíc jsem získal podrobné informace od Vaška Zapletala, který mi vylíčil, jak to nyní v opavském klubu funguje. Ostatně vzestup Opavy může vnímat i široká fotbalová veřejnost díky jejím dobrým výsledkům,“ popisuje námluvy s opavským klubem Dujka.

Ten ocenil také výrazné zlepšení tréninkového zázemí, které nese rukopis současného vedení Slezského FC. V Opavě by chtěl Dujka především pravidelně hrát. „Parta v kabině je stále vynikající. Na tom se za dva a půl roku, kdy jsem zde nebyl, nic nezměnilo. Známými tvářemi pro mne byli bývalí zlínští spoluhráči a také gólman Kovalík a záložník Kiša. S ostatními hráči se velmi rychle poznáváme. Chtěl bych se především co nejrychleji zapracovat do týmu a v průběhu podzimní části nastupovat v základní sestavě. Udělám vše pro to, abych byl pro mužstvo přínosem,“ doufá usměvavý chlapík.