Na dětské oddělení Slezské nemocnice v Opavě zavítali fotbalisté Jan Žídek, Jaroslav Svozil, Dominik Simerský, Petr Zapalač, Adam Rychlý, Matěj Helebrand a Jan Řezníček společně se sportovním sekretářem SFC Lumírem Sedláčkem, jenž je duchovním otcem celé akce. S sebou přinesli několik košů plných plyšáků, omalovánek, pexes, knížek, deskových her, autíček, panenek a dalších hraček.

„Jsme rádi, že se tato akce stala tradicí. Snažíme se dětem a jejich rodičům zpříjemnit předvánoční čas, který musí trávit v nemocnici. Dříve jsme spolupracovali s primářkou Dagmar Prejdovou. Věříme, že na tuto vynikající spolupráci úspěšně navážeme také s novým primářem dětského oddělení Daliborem Hudcem,“ uvedl Lumír Sedláček.

Fotbalisté si akci plnou úsměvů a rozzářených dětských očí užívají. Poprvé přišel děti rozveselit také záložník Petr Zapalač. „Jsem nesmírně vděčný, že zde mohu být, je to krásný počin. Podařilo se nám vybrat mnoho dárečků, ze kterých děti budou mít jistě radost,“ komentoval Zapalač mikulášskou nadílku.

Klub takto podporuje Slezskou nemocnici již deset let. „Jsme moc rádi za dárečky, dětem se budou jistě líbit, nadílka je to opravdu bohatá,“ řekl primář dětského oddělení Dalibor Hudec s tím, že věří, že spolupráce mezi SFC Opava a dětským oddělením bude pokračovat i nadále.

S prázdnou neodešli ani samotní fotbalisté, kterým děti se sestřičkami vyrobili přáníčko a nakreslili obrázky. K mikulášské nadílce se v klubu zapojili všichni. Od mládežnických týmů přes ligové áčko až po fanoušky.