Na jeho základní kámen ve čtvrtek slavnostně poklepali zástupci investora, developera, generálního dodavatele a města Opavy. „Centrum bude největší stavba občanské vybavenosti na Opavsku s více než pěti sty pracovními místy. To bude pro Opavu velkým přínosem,“ slíbil Radim Bajgar.

Primátor Zdeněk Jirásek (ČSSD) stavbu vítá. „Tato společenská centra odrážejí životní styl měst. Je proto dobře, že ho Opava bude také mít,“ konstatoval primátor. Architekt Oldřich Hájek ze studia Šafer Hájek Architekti vyzdvihl, že struktura zachovaných historických objektů bývalého pivovaru umožňuje doplnění současnými pasážemi.

Stavba bude zhotovená ve stylu moderní architektury podle představ architektonického studia Šafer Hájek. Urbanistické zaměření společenského centra bude respektovat prvky typické pro historické centrum města. V praxi to znamená přirozené prodloužení existujících ulic, dotvoření neúplných rezidenčních bloků a realizace vnitroblokových odpočinkových zón.

Developerem je holdingová společnost Mint Investments, do níž spadá společnost Develon a investorem společnost Breda & Weinstein.