„Výstavba koridorů byla dlouhodobě připravovaná investice. Nicméně jsme museli nejdříve řešit rekonstrukce jednotlivých pavilonů, abychom zajistili kvalitnější péči našim pacientům. Nyní tedy zlepšíme i přesuny pacientů mezi jednotlivými pavilony,” uvedl k výstavbě koridorů náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje Jaroslav Kania.

Ilustrační foto z předchozích ročníků. Dny mláďat v Opavě, Masarykova střední zemědělská škola a VOŠ.
FOTOGALERIE: V Opavě se opět chystá nejen dětmi oblíbená akce Den mláďat

V současné době jsou postaveny všechny nosné sloupy, pokračuje se v instalaci dalších částí tubusů, pracuje se na koridorech nad zemí. Dále probíhá montáž střešních panelů u dodaných konstrukcí u pavilonů L a N. Zároveň se zde již řeší příprava na lití podlah koridorů. V rámci harmonogramu práce se připravuje detailní řešení postupu a propojení konstrukčních částí koridorů s pavilony V, S a krčkem pavilonů N a L. Tak vypadá aktuální stav.

Chystá se Memoriál faráře Jožky. Se souhlasem Charity Opava.
Blíží se další ročník sportovní akce Memoriál otce Jožky

Nadzemní tubusové koridory budou mít kovový trup, po obou stranách prosklení, na střeše fotovoltaické panely, ty umožní úspory energií pro provoz příslušných pavilonů. Koridory propojí na úrovni prvního patra lůžkové pavilony nemocnice, přesněji pavilony S a V, a potom napojení na spojovacím krčku pavilonů L a N.

Ředitel Karel Siebert představuje vizualizaci koridorů.Ředitel Karel Siebert představuje vizualizaci koridorů.Zdroj: se souhlasem SNO

„Jsem rád, že po počátečních problémech s uzavřením této veřejné zakázky byla stavba úspěšně zahájena a pokračuje podle časového harmonogramu. Nemocnice se konečně koncem roku dočká první větve koridorů, která značně usnadní převoz pacientů a materiálu v areálu nemocnice. Stavbu koridorů považuji za revoluční investici v historii nemocnice. V současné době připravujeme projektovou dokumentaci pro druhou větev koridorů,” doplnil ředitel Slezské nemocnice Karel Siebert.

MOHLO BY VÁS TAKÉ ZAJÍMAT:

Bývalý šéf Pivovarů Lobkowicz byl vydán do ČR. V Ostravě stanul před soudem

Zdroj: Deník/Jaroslav Perdoch