Ulice v Kateřinkách se od 1. března změnila ve staveniště. Zaměstnanci firmy Pohl v ní provádějí kompletní rekonstrukci vodovodu a výkopové práce skončí do konce května.

Tím však problematický dopravní provoz, omezovaný v aktuálních úsecích přenosným dopravním značením, pro řidiče zdaleka neskončí.

Následovat bude povrchová úprava chodníků a vozovky s jejím frézováním a pokládáním nového asfaltového koberce. Tyto práce potrvají do 20. června a teprve pak bude ulice plně zprovozněna.

„Situaci pravidelně monitorujeme a zatím jsme nezjistili žádné problémy. Stavba pokračuje standardním způsobem,“ konstatuje vedoucí oddělení správy dopravy a pozemních komunikací opavského magistrátu Dalibor Novotný.

Přestože práce na silnici pokračují podle plánu, někteří řidiči, kteří tudy musí pravidelně projíždět, ztrácejí trpělivost. Pokud bydlíte v zástavbě rodinných domů po pravé straně této ulice ve směru na Ratibořskou, lze se Fügnerově ulici jen ztěží vyhnout.

„Už bych docela uvítal, kdyby to skončilo. Auta se totiž na rozkopané cestě jen složitě vyhýbají. Snad nejhorší je výjezd z vedlejší ulice Na Bahně. Vozovka je rozkopaná a před nedávnem jsem si tady málem poničil auto. Těším se, až budou práce u konce. Divím se, že to trvá tak dlouho,“ komentoval Pavel Halfar.