„Galerie, to je Valuškovo dítě. Až ten jednou skončí, už nebude nikdo, kdo by ji podporoval,“ bylo slyšet z několika stran. A zdálo se, že to bude pravda. Za první tři měsíce tohoto roku byla galerie bez života. Kulturní aktivity se přesunuly do Národního domu, popřípadě hotelu Sonáta, ale galerie se v kulturním kalendáři neobjevovala.

Zeptali jsme se proto tiskové mluvčí hradecké radnice Jitky Kotačkové, jaká je situace okolo galerie. „Galerie skutečně byla dočasně mimo provoz, a to zejména z personálních důvodů. Nicméně již brzy opět kulturychtivým své dveře otevře,“ řekla mluvčí a hned pozvala na první letošní výstavu:

„První výstavou bude společná expozice autorů, malířky Pavlíny Gardianové a fotografa Pavla Ochonského. Výstava nese název Žena. A jak tento název napovídá, zajímavý cyklus obrazů a fotografií je zasvěcen čistě ženám.“

Vernisáž výstavy bude ve čtvrtek 31. března v 17 hodin a k vidění bude až do 5. června každou sobotu, neděli a další sváteční dny od deseti do sedmnácti hodin. „Po domluvě na telefonním čísle 725 666 074 je možné výstavu navštívit mimo oficiální otvírací dobu,“ doplnila ještě Kotačková.