Rekonstrukce probíhala konkrétně v úseku od ulice Boženy Němcové po železniční přejezd u ulice U Zastávky.

„V rámci rekonstrukce došlo k opravě vozovky, vjezdů, chodníků a výstavbě nového veřejného osvětlení. Součástí prací byly i přeložky inženýrských sítí, nový chodník přes železniční trať a chodník podél trati až k sídlišti 17. listopadu," uvedla náměstkyně primátora Simona Bierhausová.

Z důvodu havarijního stavu proběhla zároveň také výměna stávajícího vodovodu včetně přípojek. „Jsem velice ráda za všechny zde bydlící i řidiče, kteří museli daný úsek objíždět, že se vše stihlo v plánovaném termínu a práce se neprotahovaly," dodala Simona Bierhausová s tím, že rekonstrukce, kterou prováděla firma Strabag, vyšla město na 25 milionů korun.

Dnes se na trasu vrací také autobusové linky.

„Linky MHD 213 ve směru Kylešovice SÚS Vávrovice Karlovec a 230 se vrací na svou původní trasu. Část ulice byla od března loňského roku z důvodu plánované opravy komunikace a chodníků uzavřena. Novinkou a dobrou zprávou zejména pro maminky s kočárky a občany se zhoršenou pohyblivostí je, že nyní jsou všechny zastávky na opravené trase zcela bezbariérové," informuje mluvčí opavského dopravního podniku Jaromír Šimánek.