„Vymění se také přeložky některých inženýrských sítí a samozřejmě je její součástí také příprava podkladních vrstev pro komplexní obnovu povrchu vozovky a přilehlých chodníků," upřesňuje Dalibor Novotný, referent oddělení správy dopravy a pozemních komunikací.

Cedule informující o uzavírce Gudrichovy ulice stojí poblíž železničního přejezdu u ulice U Zastávky a na druhé straně před ZŠ Boženy Němcové. Obyvatelé Kylešovského kopce tak budou muset počítat s dopravním omezením.

„Já se k domu dostanu, člověk ale musí být opatrnější. Myslím, že byl dobrý nápad umožnit v jednosměrkách provoz v obou směrech, i když se tam nedá zaparkovat," říká jeden z obyvatelů Kylešovského kopce Miroslav Gazda. Stavaři tedy rezidenty s auty na stavbu pouštějí, na rozkopané Gudrichově ulici se objevily také vozy služeb pro seniory nebo rozvoz jídla a zásobování.

„Bohužel, stavba se bez omezení neobjede, přesto žádáme občany, aby byli trpěliví a dodržovali přechodné dopravní značení v uzavřené i objízdné části tak, aby se předešlo komplikacím a dopravním nehodám," pokračuje Novotný.

Stavba bude tamní řidiče omezovat až do listopadu. Pokud budou muset přes kopec projet, momentálně je nejnepřehlednější zatáčka u začátku ulice Příkrá. Tam za pomocí bagrů a další techniky vodaři vyměňují potrubí a pracím asistují také nákladní auta.

Ti, kteří v okolí Gudrichovy ulice nebydlí, stavbu objíždějí po ulicích Bílovecká a Boženy Němcové. To se týká také městské hromadné dopravy.

„Stejné je to pro linky 213 a 230. Dočasně neobsluhované zastávky budou nahrazeny zastávkami na objízdné trase. Za zastávku Gudrichova zast. Bílovecká, za zast. Kylešovský kopec zast. Vaníčkova, za zast. Bartoníčkova zast. Stadion a za zastávku Zukalovu bude zřízena přenosná zastávka na ul. B. Němcové.

Jízdní řády linek 213 a 230 budou přizpůsobeny novým zastávkám pouze v úseku objízdné trasy. Odjezdy z ostatních zastávek zmíněných linek zůstávají beze změny," dodal Jaromír Šimánek z opavského dopravního podniku.