Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Vítkov se pyšní titulem ze soutěže Gympl roku

Vítkov - Ne každý vzpomíná na profesory a dobu středoškolských studií s radostí. To ale neplatí o absolventech Základní školy a gymnázia Vítkov.

25.1.2015
SDÍLEJ:

Studenti Základní školy a gymnázia Vítkov.Foto: archiv školy

Právě ti totiž vysekli svým bývalým učitelům velkou poklonu, když v rámci celorepublikového hlasování o titul Gympl roku dostali svou bývalou školu na první místo.

„K naší velké radosti jsme se stali letošním vítězem této ankety. Takový úspěch je pro nás obrovskou motivací a závazkem do dalších let, abychom i nadále plnili své poslání a pomáhali mladým lidem vykročit tou správnou nohou do života," říká za sborovnu vítkovského gymnázia Miroslav Bučánek, který vyučuje dějepis a základy společenských věd.

Bývalí studenti mohli hlasovat od 15. listopadu až do 15. ledna, a to pomocí zpoplatněné SMS zprávy nebo zdarma prostřednictvím facebooku.

Pro ilustraci, facebookový profil ankety sleduje více než 16 tisíc lidí. „Aby mezi sebou mohly soupeřit školy s různou velikostí, přepočítávaly se jednotlivé hlasy na procenta, která zohledňují počet studentů a absolventů dané školy podle dat ministerstva školství," upřesňuje Bučánek. Hodnocení vychází z několika kritérií.

Je to celková spokojenost se školou, zajímavost předmětů, odbornost vyučujících, příprava do praxe a možnost zapojit se do studentských projektů.

Právě v přípravě studenta pro další životní kroky vidí vedení školy svou silnou stránku. Vyzdvihává především důraz na aktivní zvládnutí cizích jazyků, práci s počítačem a získání všeobecného vzdělanostního základu.

„Našim současným i bývalým studentům patří poděkování za podporu a účast v hlasování," dodává Bučánek.

Mezi úspěšné absolventy Základní školy a gymnázia Vítkov patří například Pavel Škrobánek, rodák z Hradce nad Moravicí. Ten nyní studuje 1. lékařskou fakultu Univerzity Karlovy a projektů, ve kterých se angažuje, je celá řada.

Úspěch měl už na střední škole, kdy získal první místo v celostátním finále soutěže Středoškolské odborné činnosti v oboru pedagogika, psychologie, sociologie a problematika volného času za práci, kterou nazval Chytře proti AIDS.

Na poli historie zase slaví úspěchy Vít Mužík, který svými znalostmi ohromil odbornou porotu několika ročníků dějepisné soutěže gymnazistů Moravskoslezského kraje.

Autor: Pavel Kubný

25.1.2015 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Při archeologickém výzkumu v okolí Müllerova domu byla mimo jiné objevena také kachle z kamen z přelomu 15. a 16. století s erbem Vladislava Jagellonského.

Opavsko je pro archeology zemí zaslíbenou

Městské včely chová na jednom ze svých domů na opavském Dolním náměstí Jiří Štepáník.

Jiří Štěpáník: Včelař vždy dbá na dobrou matku

Komická opera dramatického skladatele Verdiho

/POZVÁNKA/ Do nové sezony přispěje v neděli 22. října od 19 hodin operní soubor uvedením premiéry opery Giuseppa Verdiho s názvem Falstaf. Jde v podstatě o jedinou komickou operu skladatele zaměřeného na dramata, který ji údajně vytvořil během čtrnácti dnů na přání královny Alžběty I.

Basketbalisté chtějí pátou výhru

/POZVÁNKA/ Výbornou formou disponují na úvod sezony opavští basketbalisté. Trenér Petr Czudek se svým týmem všechny čtyři duely vyhrál, naposledy Slezané přejeli na Folimance domácí USK Praha. V sobotu do Opavy míří úřadující vicemistr z Děčína.

Dominik Simerský: Musíme zlepšit defenzivu

/POZVÁNKA/ Pikantní souboj nabídne Fortuna národní fotbalová liga. Vedoucí Opava míří na hřiště druhých Budějovic. Na Střeleckém ostrově bude k vidění zápas nejlepšího útoku proti nejlepší defenzivě.

Jedinečná konkatedrála prošla několika slohy

/HISTORIE/ Název konkatedrála je používán v případě, když má biskup dva sídelní kostely. První z nich se klasicky nazývá katedrála, druhý konkatedrála.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení