Důvod? Aquaparku totiž hrozí zavření. To jsou alespoň slova podnikatele a bývalého kouče české hokejové reprezentace Aloise Hadamczika.

Majoritním vlastníkem aquaparku je Buly aréna, která celá náleží právě Hadamczikovi a jeho rodině. Městu, jež je s Buly arénou ve sdružení, pak patří tři osminy aquaparku. Smlouva o sdružení byla vášnivě diskutována na zastupitelstvech minulého vedení města, někteří členové opozice požadovali úpravu jejího znění nebo úplné rozpuštění sdružení. Poslední zasedání kravařské garnitury v září vzalo zánik sdružení na vědomí s tím, že osud aquaparku bude mít v rukou nové vedení města.

Hadamczik timeoutem nastartoval Kometu. Přestřelku pak rozhodl Hruška břichem.Zdroj: DENÍK/Ludmila KorešováA netrvalo dlouho a výpověď je na stole. Nepodalo ji však město, nýbrž Buly aréna čili Alois Hadamczik, konkrétně k 30. listopadu.

„Zastupitelé bojovali proti Buly a podpoře sportu. Říkali, jak je smlouva nevýhodná, no a tak jsme jednoduše došli k závěru, že sdružení opustíme a uvidíme, jak se k tomu město postaví. Já jsem jim vyhověl. Chtěli výpověď, mají ji,“ uvedl redakci Deníku Hadamczik, který několik let působil jako zastupitel i radní.

V letošních podzimních volbách sice svůj zastupitelský mandát obhájil, avšak jeho strana SNK Za Kravaře prosperující skončila v opozici a Hadamczik složil funkci. Jaký je podle něj další scénář?

„Jsou tři možnosti. Buď město nechá smlouvu tak, jak byla nastavena teď, nebo si pod sebe převezme halu a dětské hřiště, anebo si koupí podíl v aquaparku. Jestliže nedojde ani k jedné variantě, aquapark zavřu. Je mi jedno, kterou možnost si město vybere,“ pokračoval.

Výpovědní lhůta činí jeden rok, a skončí tak ke 30. listopadu 2019.

„Možností je více. Zastupitelé byli se situací obeznámeni, my jsme v tuto chvíli předali celou záležitost právníkovi, který rovněž komunikuje s protistranou. Zásadní bude znalecký posudek a na základě něho budeme podnikat další kroky. Myslím, že je vůle na obou stranách, abychom se domluvili. Důležitý pak samozřejmě bude i postoj zastupitelů,“ mínila starostka Kravař Monika Brzesková (KDU-ČSL).