Zatímco náměstek opavského primátora Jaroslav Horák (ČSSD) mluví o tom, že koupě pozemků na okraji Opavy za 106 milionů korun je pouze odložena, Hadamczik sám Opavskému a hlučínskému deníku potvrdil, že Opavě neprodá ani záhonek.

„Já nemám důvod ty pozemky prodávat, chtěl jsem vyhovět městu, splátkový kalendář byl pro magistrát výhodný. Lidská závist je věčná a já se nenechám od nikoho osočovat, proto pozemky neprodám,“ řekl Deníku mimo jiné Hadamczik, jejž podle jeho slov popudila kritika z úst opozičních zastupitelů týkající se ceny, kterou za pole za Hypernovou chtěl.

„Dohodli jsme se s panem Hadamczikem, že tento bod bude předložen zastupitelstvu 18. prosince,“ informoval Deník v opačném duchu ve stejný den náměstek Horák. Terčem kritiky radniční opozice i veřejnosti se stala cena 550 korun za metr čtvereční zemědělské půdy, kterou Hadamczik za pozemky chtěl.

Podle opozičních zastupitelů je za takovou půdu v kraji běžná cena 30 korun za metr. Pozornost také vzbudil fakt, že obchod, který měl Opavu stát 106 milionů, byl na zářijovém zasedání zastupitelstva v programu nenápadně zasunut do bodu majetkové záležitosti, a dále skutečnost, že magistrát dosud nemá jasno, co by vlastně s těmito pozemky chtěl dělat. Celá věc tedy působila podezřele.

V září byl nakonec bod z jednání stažen s tím, že zastupitelstvu bude znovu předložen na zasedání tento týden. Tam se však vůbec neobjevil. Byl tedy odložen nejspíš na neurčito.