Dům se službami, více míst na parkování a v neposlední řadě také výrazný nárůst zeleně. Taková by mohla být budoucnost náměstí Háje ve Slezsku.

„Záleží na dotačních titulech. Jestliže by se dal nějaký využít na tento účel, mohli bychom začít s projekční přípravou. V rozpočtu máme rezervu, kterou bychom na to mohli uvolnit," přiznal hlavní představitel obce Karel Palovský a jedním dechem dodal:

„Na náměstí chceme dostat hlavně více zeleně. V současnosti nám tam opravdu schází. Prostor hodláme oživit i novým mobiliářem. Lavičky a tak dále. Rádi bychom také rekonstruovali sál přilehlého hotelu. V jednom domě bychom chtěli mít i služby."

Cílem je zde vybudovat i více parkovacích míst. Z toho pohledu bylo důležité dostat do vlastnictví dům v blízkosti náměstí. To se však zatím nestalo.

„Jednali jsme o výměně za jinou nemovitost v naší obci. Dům jsme chtěli zbořit, abychom tím mohli vytvořit prostor pro parkování. Současný počet parkovacích míst u náměstí je nedostačující. S majitelem domu se nám bohužel nepodařilo domluvit. S výměnou nesouhlasil," poznamenal hájecký starosta.

Záměrem obce je svést i přilehlou silnici do větší vzdálenosti od náměstí. I když je revitalizace centra Háje ve Slezsku zatím hudbou budoucnosti, centrum jeho obecní části Smolkov už proměnou prochází. „Úpravy již probíhají a hodláme v nich pokračovat. Na smolkovské návsi chceme například obnovit i kapličku. V plánu jsou i další věci," zakončil své povídání Karel Palovský.