Stavební suť, pneumatiky, pytle s odpadky nebo dokonce televizor či rádio museli likvidovat v Háji a jeho okolí. Někteří lidé jsou neohleduplní a lhostejní k životnímu prostředí, takže v odpady nebo nepotřebné věci dokážou odhodit prakticky kdekoliv.

„S výsledky Ukliďme Česko můžeme být velmi spokojeni. Podařilo se nám zbavit odpadků v příkopech nebo lesích. Dalo se to považovat za malé černé skládky. Od té doby však uplynulo čtvrt roku a na některých místech bylo nutné uklízet znovu.

Bohužel stále se najdou tací, kteří neváhají odpadky vyhodit z auta k okraji cesty, využívají odlehlejších prostor v lese nebo třeba odstavná parkoviště," popisoval hájecký starosta Karel Palovský, podle něhož je pořád nutné šířit a propagovat osvětu, kam odpad patří:

„Nevíme, jestli je to dílo stále těch samých lidi. Zda jde o naše občany, anebo o lidí, kteří přes Háj a přilehlé obce pouze projíždí. Nejvíce odpadků se nachází v příkopech příjezdových cest. Když nějaký větší nepořádek vznikne, nečekáme až do Ukliďme Česko a co nejrychleji se ho pokoušíme odstranit."

Podzimní část zmíněné akce se uskuteční během soboty 17. září. V Háji ještě neví, zda se zapojí. „V posledních dvou letech jsme se jí zatím účastnili pouze na jaře. Pokud bude možnost, zvážíme přihlášení i na podzim," pokračoval hlavní představitel Háje ve Slezsku.

I přesto, že menší černé skládky se v obci a okolí stále objevují, místostarosta Rostislav Kostelňák vidí jistá pozitiva. „Nepořádek v příkopech řešíme. Je to nejspíš podobné jako v jiných obcích. Náš sběrný dvůr lidé využívají více. Soudíme tak podle většího množství přivezeného odpadu," dodal.