Jakmile se hasiči vypořádali se svahem, který se mohl sesunout, přesunuli se na druhý břeh vodní nádrže Nové Mlýny do Strachotína. Také zde mohlo dojít k sesuvu zeminy. Těžká technika byla doplněna o tři sklápěcí automobily. Dva dodal Hlučín a třetí kolegové ze Zbirohu.

„Z Prahy bylo pomocí soupravy tahačem s návěsem, které jsou ve výbavě záchranného útvaru, na místo události dopraveno pásové rypadlo Caterpillar 325 CL. Dodala ho firma Phoenix-Zeppelin, ale jeho obsluhu měli na starosti členové našeho útvaru," vysvětloval tiskový mluvčí ZS HZS z Hlučína Ivo Adámek.

Rypadlo později začalo s odtěžováním sesouvajícího se svahu. I z toho důvodu bylo nutné povolat další techniku: „Vzhledem k předpokládanému objemu odtěžované zeminy musel na místo dojet další sklápěcí automobil z Hlučína. Odhadovaná doba nasazení jednotky je nejméně po dobu jednoho týdne."

Do záchranných a likvidačních prací se zapojila technika pořízená z fondů Evropské unie. Hasiči konkrétně využili víceúčelový pracovní stroj Huddig, jednostranný sklápěcí automobil na podvozku T815 8x8 a soupravu tahače Man s návěsem Nooteboom.