To je důvod, proč se nyní hledají noví členové, aby schopnost jednotky zůstala zachována. Podmínkou pro vstup do jednotky je trvalý pobyt na území města Hlučín, věk minimálně osmnáct let a zdravotní způsobilost pro funkci hasiče.

Vhodnými adepty jsou muži, kteří pracují ve směnném provozu, mají řidičský průkaz skupiny C s praxí, chuť dělat něco ve svém volném čase a vzdělávat se. Noví hasiči mají zajištěna potřebná proškolení a nezbytné vybavení.

„Nejsme profesionální hasičský záchranný sbor a nenabízíme práci na hlavní pracovní poměr," upřesňuje velitel jednotky Martin Türke a dodává „Při vážném zájmu město Hlučín s dobrovolnými hasiči každoročně uzavírá dohodu o provedení práce, za kterou náleží adekvátní odměna."

Dobrovolní hasiči Hlučín v minulém roce zasahovali u šestaosmdesáti případů, v letošním roce doposud u sto čtyř. Zasahují u požárů, pomáhají při záplavách nebo asistují při technických zásazích.

„Abychom to zvládli, pravidelně se scházíme a odborně se vzděláváme," vysvětluje velitel hlučínské jednotky dobrovolných hasičů. Jednotka disponuje profesionálním vybavením hasičů a třemi hasičskými vozy.

„Držíme služby po celý rok, sedm dní v týdnu, čtyřiadvacet hodin denně a jsme takto schopni do pěti minut vyrazit k ohlášené události nejen na území Hlučína, ale také v blízkém okolí," upřesňuje Martin Türke.

Případní zájemci, kteří se chtějí stát součástí jednotky dobrovolných hasičů v Hlučíně, naleznou bližší informace na stránkách www.hasicihlucin.cz nebo v pátek 12. prosince přijďte přímo do hasičské stanice v Hlučíně v ulici Celní.