Dnešní jednotka je zařazena v kategorii JPO III. a samozřejmostí je také skutečnost, že se hasiči podílejí na kulturním životě v obci. Co se samotných oslav významného výročí týká, nesly se ve velkém duchu. V pátek 28. června dopoledne proběhlo cvičení jednotek z Jakubčovic, Podvihova, Pusté Polomi, Kyjovic a Hlubočce.

Námětem byl požár v mateřské škole, kdy byla nutná i evakuace dětí. Po zjištění, že dvě z nich se ztratily, museli zasahující hasiči použít dýchací přístroje, děti ven vynést a uhasit požár. Odpoledne se hasiči fotili do kroniky a večer se konala slavnostní schůze, kde byli například oceněni zasloužilí hasiči. Slavilo se i v sobotu, a sice v tamním sportovním areálu.

K vidění byla současná i historická hasičská technika a ukázky zásahů jednotky. Desítky návštěvníků sledovaly postup hasičů z Hlubočce při požáru objektu, odstranění stromu, sršního hnízda či při záchraně zraněného.

Jednotka z Hradce nad Moravicí předvedla vyproštění raněných z havarovaného vozu. Poděkování se ujal starosta Hlubočce Jan Tvarůžka, který dekoroval slavnostní stuhou prapor SDH Hlubočec.

Hasiče pak vystřídali akrobaté ze skupiny Freerun Prajzská, následovalo vystoupení opavských bojovníků krav maga. Na své si přišly i děti, které si užily různých atrakcí.

Zajímavé bylo také předvedení parní stříkačky z Hradce nad Moravicí, kterou hasiči obsluhovali v dobových uniformách. Večer vystoupila skupina Duo Juos Complet a Šašci v manéži. Program ukončila diskotéka s DJ Flockem.