Dnešní jednotka je zařazena v kategorii JPO III. a samozřejmostí je také skutečnost, že se hasiči podílejí na kulturním životě v obci. Co se samotných oslav významného výročí týká, nesly se ve velkém duchu. V pátek 28. června dopoledne proběhlo cvičení jednotek z Jakubčovic, Podvihova, Pusté Polomi, Kyjovic a Hlubočce.

Námětem byl požár v mateřské škole, kdy byla nutná i evakuace dětí. Po zjištění, že dvě z nich se ztratily, museli zasahující hasiči použít dýchací přístroje, děti ven vynést a uhasit požár. Odpoledne se hasiči fotili do kroniky a večer se konala slavnostní schůze, kde byli například oceněni zasloužilí hasiči. Slavilo se i v sobotu, a sice v tamním sportovním areálu.

RBP, zdravotní pojišťovna
S pojišťovnou RBP k moři i po hlavní turistické sezoně

K vidění byla současná i historická hasičská technika a ukázky zásahů jednotky. Desítky návštěvníků sledovaly postup hasičů z Hlubočce při požáru objektu, odstranění stromu, sršního hnízda či při záchraně zraněného.

Jednotka z Hradce nad Moravicí předvedla vyproštění raněných z havarovaného vozu. Poděkování se ujal starosta Hlubočce Jan Tvarůžka, který dekoroval slavnostní stuhou prapor SDH Hlubočec.

Jakub Petr
Jakub Petr trénuje s Opavou

Hasiče pak vystřídali akrobaté ze skupiny Freerun Prajzská, následovalo vystoupení opavských bojovníků krav maga. Na své si přišly i děti, které si užily různých atrakcí.

Zajímavé bylo také předvedení parní stříkačky z Hradce nad Moravicí, kterou hasiči obsluhovali v dobových uniformách. Večer vystoupila skupina Duo Juos Complet a Šašci v manéži. Program ukončila diskotéka s DJ Flockem.

Ilustrační foto
Pětina Čechů nedodržuje pitný režim. Riskují dokonce rakovinu
Ilustrační snímek.
Město Opava zřídí speciální pracovní skupinu k problematice hazardu