Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Hasiči z Malých Hoštic požehnali novému autu

Malé Hoštice /FOTOGALERIE/ – Hasičské zástavy, slavnostní uniformy, dechová hudba a zbrusu nová dodávka VW v barvách Sboru dobrovolných hasičů Malé Hoštice. To byly hlavní atributy dnešní dopolední akce, kdy místní hasiči uvedli do provozu své nové auto.

19.6.2010
SDÍLEJ:

Hasičské zástavy, slavnostní uniformy, dechová hudba a zbrusu nová dodávka VW v barvách Sboru dobrovolných hasičů Malé Hoštice. To byly hlavní atributy dnešní dopolední akce, kdy místní hasiči uvedli do provozu své nové auto.Foto: DENÍK / Martin Kůs

Několik desítek dětí, žen i mužů z místní hasičské jednotky, ale i jednotek okolních obcí patřících pod Statutární město Opavu, se sešlo na desátou dopolední v průvodu, který ulicemi obce došel až ke kapli Panny Marie.

Zde už na hasiče čekal farář Radovan Hradil a další občané obce, kteří si společně při mši svaté vyslechli slova k zamyšlení i o tom, že dnešní hasiči jsou pokračovatelé těch, kteří se ochotně obětují za druhé: „Dnešní hasiči jsou ti, kteří neváhají obětovat svůj čas a ochotně spěchají na pomoc těm, kteří se ocitnou v nouzi,“ přirovnal dobrovolné i profesionální hasiče farář například k Matce Tereze a dalším osobnostem, které se proslavili právě pomocí bližním.

Poté farář požehnal novému autu hoštických hasičů. Jak k němu řekl starosta městské části Malé Hoštice Stanislav Kubesa, po více než osmdesáti letech činnosti zdejších hasičů dostala jednotka poprvé úplně nové auto a Malohoštičtí jsou za to rádi. I jim se naskytla možnost požádat si o dotaci EU z programu Přeshraniční spolupráce Česko-Polsko buď na modernizaci hasičské zbrojnice, nebo na techniku.

Protože už předtím zbrojnici místní hasiči opravili za své, padlo rozhodnutí získat nové auto. „Předtím jsme měli letitou avii a občas nám byla hanba, když jsme s ní přijeli někam třeba na soutěž. Tak jsme se této možnosti chytili a s pomocí lidí z vedení města Opavy a Hasičského záchranného sboru jsme se po čtyřech letech snahy dočkali,“ říká starosta Kubesa a dodal, že Malé Hoštice je jedna ze tří městských částí Opavy, které podobné auto dostaly – kromě nich jsou to Palhanec a Vávrovice.

Další obce ale získaly finance na rekonstrukce svého zázemí. „Jsme rádi, že se nám touto složitou a trnitou cestou podařilo dojít až do konce,“ svěřil se starosta.

Nové auto, víceúčelová dodávka VW Transporter s velkoobjemovým přívěsným kontejnerovým vozíkem, převzali zástupci SDH na květnových Svatofloriánských oslavách v Opavě, kdy se slavilo 65. let trvání profesionálního sboru hasičů ve slezské metropoli.

Malé Hoštice mohou být na své hasiče hrdé. I když zde byly v nedávné minulosti úvahy o zrušení jednotky, dnes patří k nejaktivnějším ze třinácti spolků, které v obci fungují. Jistě na tom má svoji zásluhu právě podpora obce, že dnes má SDH Malé Hoštice celkem pět družstev – dvě mužská, dvě ženská a jedno minižáků. Ti všichni patří k aktivním účastníkům hasičských soutěží, ale svůj velký díl práce odvedli například při nedávných dešťových kalamitách.

Autor: Martin Kůs

19.6.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Matěj Melecký se narodil 16. října, vážil 3,31 kilogramů a měřil 49 centimetrů. Rodiče Eva a Martin z Kravař přejí svému prvorozenému synovi do života zdraví, štěstí, Boží požehnání a aby potkával jen samé dobré lidi.
13

Tak už jsme na světě

Při archeologickém výzkumu v okolí Müllerova domu byla mimo jiné objevena také kachle z kamen z přelomu 15. a 16. století s erbem Vladislava Jagellonského.

Opavsko je pro archeology zemí zaslíbenou

Jiří Štěpáník: Včelař vždy dbá na dobrou matku

/ROZHOVOR/ Na střeše jednoho z jeho domů na Dolním náměstí můžete vidět více než deset včelstev. Další pak třeba v Městských sadech. Jiřího Štěpáníka můžete potkat také na farmářských trzích, kde prodává med a sirupy, ale i další produkty.

Komická opera dramatického skladatele Verdiho

/POZVÁNKA/ Do nové sezony přispěje v neděli 22. října od 19 hodin operní soubor uvedením premiéry opery Giuseppa Verdiho s názvem Falstaf. Jde v podstatě o jedinou komickou operu skladatele zaměřeného na dramata, který ji údajně vytvořil během čtrnácti dnů na přání královny Alžběty I.

Basketbalisté chtějí pátou výhru

/POZVÁNKA/ Výbornou formou disponují na úvod sezony opavští basketbalisté. Trenér Petr Czudek se svým týmem všechny čtyři duely vyhrál, naposledy Slezané přejeli na Folimance domácí USK Praha. V sobotu do Opavy míří úřadující vicemistr z Děčína.

Dominik Simerský: Musíme zlepšit defenzivu

/POZVÁNKA/ Pikantní souboj nabídne Fortuna národní fotbalová liga. Vedoucí Opava míří na hřiště druhých Budějovic. Na Střeleckém ostrově bude k vidění zápas nejlepšího útoku proti nejlepší defenzivě.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení