„Na oslavu jsme zajistili stoleté historické auto francouzské výroby, které odvezlo babičku z domu na slavnostní mši svatou do kostela sv. Vavřince v Píšti," popisuje oslavu rodinná příbuzná Anna Klíšťová. Kostel byl slavnostně vyzdoben růžemi a za zpěvu místního sboru, sopranistky Slezského divadla a také místního faráře proběhla mše.

„Po mši svaté jsme se přemístili na obecní úřad, kde pan starosta přednesl slavnostní řeč a předal oslavenkyni plaketu na památku, protože je jedinou občankou Píště, která se dožila sta let," uvádí dále Anna Klíšťová.

Pak se všichni účastníci oslavy přesunuli do zahrádkářské chaty, kde se uskutečnil slavnostní oběd. Celá rodina pro babičku následovně připravila krátký program, na závěr kterého musela oslavenkyně sfouknout sto svíček na dortu. Spolu s ní slavilo celkem šedesát hostů.

Přestože má Hedvika Lasáková už sto let, zřejmě ji vitalita neopouští. „Po dvacáté hodině jsem se babičky ptala, jestli už není unavená a nechce už jít domů. Řekla, že na nás počká a půjdeme domů všichni společně."