Toho nová funkce velmi potěšila, ale zároveň i překvapila.

„S TOP 09 spolupracuji už od roku 2010. V této straně jsem ale teprve půl roku. Čekal jsem, že v předsednictvu dostanou příležitost zkušenější členové. Jsem sice v poslanecké sněmovně, ale mnozí delegáti mě ještě dobře neznali. I proto je pro mě zvolení určitým překvapením, ale na druhou stranu si velmi vážím vložené důvěry," popisoval své dojmy Herbert Pavera a jedním dechem dodal:

„Chci přispět svědomitou, tvůrčí prací k šíření pozitivního obrazu tak, aby si veřejnost nemyslela, že v naší straně jsou špatní lidé. Tak to rozhodně není. Nesnažíme se jít proti lidem, ale naopak směrem k nim. Občanská svoboda je pro nás jednou z klíčových otázek."

Herbert Pavera se při volbě mohl spoléhat na silnou podporu delegátů sněmu. O tom, co se změní jeho účastí v předsednictvu, bude mít jasno po příštím setkání členů TOP 09.

„Proběhne tam rozdělování kompetencí. Post v předsednictvu je ovšem významnou pozicí. Budu se moci podílet na tom, jakým směrem se strana bude ubírat," posunul se dále bolatický starosta a zkusil osvětlit, jakým tématům by se chtěl věnovat: „Povoláním jsem učitel, respektive starosta obce, tudíž mě zajímají otázky školství a komunální politiky.

Zaměřit bych se chtěl také na oblast zemědělství. Jako velký problém se dle mého jeví dotace. Daleko jednodušší systém pro obce by bylo navýšení rozpočtového určení daní," mínil dále Herbert Pavera a ještě poznamenal:

„U dotací jsou totiž problematické termíny. Mnohdy se dají stíhat jen stěží a obce se mohou dostat do úzkých. Kdyby se peníze získávaly mnou navrhovaným způsobem, nebyly by pod takovým presem. Projekt by se mohl odložit třeba na další rok a jeho realizace by se zbytečně nemusela uspěchat."