Ten bude zapálen v Přibyslavi 10. června a historický vůz poveze tento symbol sportu do Ostravy, která hostí účastníky hasičské olympiády - XIV. ročníku mezinárodní hasičské soutěže CTIF a XVII. ročníku mezinárodní soutěže CTIF mladých hasičů.

V Ostravě pak bude 19. července oheň slavnostně přenesen do obří olympijské mísy nad atletickým stadionemve Vítkovicích. Cesta pragovky není jen tak obyčejná. Na svých zastávkách čekají na posádku, a tím i veřejnost, zajímavé akce.

Například v Ústřední hasičské škole v Jánských Koupelích proběhne odborná příprava dobrovolných hasičů, v Kylešovicích zase budou tématem dne hasičské tradice. „

Pro převoz olympijského ohně výzbrojna požární ochrany zajistila pravý hornický kahan, který je symbolem hostitelského města hasičské olympiády. Zapálí ho u pomníku hasiče-záchranáře na nádvoří přibyslavského zámku starosta SH ČMS Karel Richter,“ řekl jeden z organizátorů jízdy Josef Nitra.

Na Opavsko by měla pragovka dorazit 15. června, kdy přijede do Jánských Koupelí. O den později přejede do Melče (cca 9.15 hodin) a postupně pojede do Kylešovic (11 hodin), kde proběhne vzpomínkový akt u pomníku Dr. Gudricha.

Přesně v poledne je plánován příjezd k hasičské stanici v Opavě, kde pobude oheň do půl třetí. Ve tři odpoledne pak dorazí do Hrabyně a za hodinu vyjede směr Ostrava.