Poté, co sdružení Dživipen dotace dostalo, oslovilo město Opavu s žádostí o spolupráci. Radnice mu vyhověla.
„Dohodli jsme se na tom, že občané zaměstnaní v rámci projektu budou bezplatně vykonávat činnosti ve prospěch města. Město bude zajišťovat náplň práce a její rozsah," uvedla první náměstkyně primátora Pavla Brady (SZ) a dodala, že se bude jednat především o úklidové práce například v areálu Dukelských kasáren a v částech města, které nemají v pasportu Technické služby.
Dlouhodobě nezaměstnaní se budou podílet na likvidaci černých skládek, údržbě silničních příkopů, břehů vodních toků, úklidu při nárazových událostech jako je odklízení sněhu či listí, sečení trávy, úklidu po ukončení akcí pořádaných městem a podobně.
„Veškeré povinnosti zaměstnavatele jsou na straně Dživipenu. Město bude práce pouze zajišťovat, koordinovat a kontrolovat. Je také povinno zajistit odstranění odpadů, které při vykonávání úklidových prací vzniknou, a řádně je uložit na skládku," doplnil náměstek Dalibor Halátek (SOS pro Opavu) s tím, že jedinou finanční zátěží bude pro město úhrada nákladů za pohonné hmoty v pracovních strojích a spotřebního materiálu, a to maximálně ve výši 20 000 korun za měsíc.
Magistrát také pracovníkům zapůjčí reflexní vesty, ochranné pracovní rukavice, nástroje jako košťata, hrábě a kbelíky či v zimním období hrabla a lopaty. Podle tiskové mluvčí opavské radnice Lady Dobrovolné začne smlouva letos prvního září a potrvá až do 30. června roku 2015.