Kupní smlouvu s firmou Moda Nicole jako novým majitelem objektu označil Okresní soud v Opavě a po něm i Krajský soud v Ostravě za neplatnou. To by znamenalo vrácení čtrnácti milionů korun možná i s úroky majitelce firmy Nikol Hadamczikové a úhradu soudních nákladů.

Proti rozsudku krajského soudu zbývá městu ještě možnost dovolání, které by však v případě další prohry ztrátovou částku ještě navýšilo.

„Termín k rozhodnutí dosud nevypršel a definitivní rozhodnutí ještě nepadlo. S největší pravděpodobností se proti krajskému rozsudku dovoláme,“ říká primátorův náměstek Jaroslav Horák (ČSSD).

Na další problém je zaděláno prodejem domů na Ostrožné ulici 7 a 9 formou veřejné dražby. Stávající nájemníci, kteří o koupi svých bytů už dlouho marně usilují, jsou připraveni jít s městem do soudního sporu. Chtějí, aby jim byty byly prodány za podmínek, které měli kupující za dřívějších prodejů obecních bytů.

„Naše advokátka už zastupitelstvu poslala doporučeně své právní stanovisko k celé záležitosti prostřednictvím Magistrátu města Opavy. O naše byty se budeme s městem rozhodně soudit,“ říká jedna z postižených nájemníků Lenka Mikulová.

„Věříme, že město změny pravidel zavčas přehodnotí a nebude se vystavovat dalším soudním sporům,“ říká advokátka Jana Hamplová. Město se však k žádné změně stanoviska evidentně nechystá. „Oba domy budou zhruba v červnu prodány v dražbě a příslušného dražitele už jsme vybrali,“ informuje náměstek Horák o nejnovějším vývoji situace.