Stovky lidí, kteří denně cestují autobusy či trolejbusy ze zastávky u Slezské nemocnice směrem na výjezd z města. Jako bezdomovci, protože na tamních zastávkách nejsou ani lavičky, ani přístřešek.

Kdo tam nikdy necestoval, zřejmě nepochopí. Kdo si to vyzkoušel, nechce nikdy víc.

Redakce na problém opakovaně upozorňovala a opakovaně se ptala úředníků Hlásky, co s tím hodlají dělat. A nyní, po letech slibů a nejasných termínů, konečně přišla dobrá zpráva.

Cestující se dočkají a v příštím roce jim radnice zastávku zastřeší. Redakci to v pondělí potvrdil tiskový mluvčí opavského magistrátu Jan Šindler.

„Město v současné době připravuje projekt na zastřešování zastávek a jejich doplnění lavičkami. Podklady a harmonogram jednotlivých zastávek zpracovává odbor investic. Akce by měla začít příští rok na jaře,“ uvedl Šindler s tím, že jarní termín platí i pro kritizovanou zastávku u nemocnice.

Lidé: Kde se ukrýt před deštěm?

Lidé si na chybějící přístřešek a lavičky na zastávce u opavské nemocnice naší redakci opakovaně stěžovali. Včera jsme přímo na místě provedli miniprůzkum.

„Zastřešenou čekárnu bych určitě uvítala. V tomto směru jízdy se není kde ukrýt před deštěm. Jedině pod strom,“ říká pětasedmdesátiletá důchodkyně z Opavy Vladislava Hertlová.

„V zimě a za deště je tady čekání na spoj opravdu nepříjemné,“ dodává o pět let mladší důchodce Josef Baránok. Pětadvacetiletá učitelka Petra Kubánková z této zastávky jezdí jen výjimečně. Přesto si myslí, že střecha a lavička by určitě přišla lidem vracejícím se od lékaře vhod.

„Zejména starší lidé by přivítali při čekání na trolejbus možnost sednout si na suchou lavičku,“ doplňuje její slova osmačtyřicetiletá prodavačka z Opavy Jana Kolečkářová. „Jezdím odsud každý den. Střechu a lavičku bych určitě uvítala,“ stěžuje si osmnáctiletá studentka Střední zemědělské školy v Opavě Veronika Burdová.

Stejně stará studentka obchodní akademie Kateřina Švábíková z Opavy si naopak myslí, že je to celkem zbytečné.

Veronika Schindlerová, Lucie Orbanová, Radim Kotala