Developerská skupina Crestyl se proto s městem dohodla na prodloužení hlasovacího termínu až do konce listopadu.

Svou představu, vyvolanou šesti architektonickými návrhy, mohou hlasující vkládat do hlasovacího boxu v Městském informačním centru nebo ji zaslat mailem na adresu slezanka@opava-city.cz.

Hlasovat v informačním centru je možné do pondělí 30. listopadu každý všední den od 8 do 18 hodin. Po ukončení prezentace budou návrhy veřejnosti vybrány z hlasovacího boxu, doplněny o mailové hlasy a předány odborné komisi.

Město v ní budou zastupovat primátorův náměstek Pavel Mališ s městským architektem Zdeňkem Bendíkem, památkáře Lucie Langerová z oddělení památkové péče a ředitelka Národního památkového ústavu Naděžda Goryczková.

Skupinu Crestyl v komisi zastoupí její ředitel Omar Koleilat a Tomáš Klíma, externími hodnotiteli budou Martin Chválek z ostravské Komory architektů a Vladimír Šlapeta z brněnské Fakulty architektury. Do druhého kola postoupí čtyři návrhy a jejich autoři vystoupí z anonymity.

Vítězný projekt bude nabídnut městu, které ho může i nemusí akceptovat. Do současnosti hlasovalo zhruba šest set Opavanů, a to je důkaz, že lidem není vzhled jejich města lhostejný.