Do ankety se zapojilo 2255 lidí, každý jednou hlasoval pro některý z jedenácti nápadů. Projekty byly rozděleny na velké do 400 tisíc a malé do 100 tisíc korun. V první kategorii získalo nejvíce hlasů outdoorové hřiště pod Základní školou Vrchní s 345 hlasy. O jediný hlas skončilo druhé Integrační hřiště Dostojevského a třetí místo obsadil Alpský potok pod Ptačím vrchem s 216 hlasy. Neuspěl nápad na vybudování krytého posezení na cyklotrase Radegast Opava (170 hlasů), Zahrada radosti (169 hlasů), Opavský Stonehenge (143 hlasů) ani projekt Učíme se a relaxujeme venku (132 hlasů).

Jednání zastupitelstva města Opavy z dubna.
Drama na zastupitelstvu? Opava dnes řeší fotbal, dotace i levnější jízdné v MHD

Malých nápadů bylo letos podáno méně než těch velkých. „Na prvním místě se umístily Paravánové zástěny kontejnerových stanovišť s 284 hlasy. Na druhém místě skončily Bezpečné zastávky se 197 hlasy a na místě třetím Celoroční provoz WC v Městských sadech se 141 hlasy,“ vyjmenoval mluvčí opavské radnice Roman Konečný. Pod čarou zůstal nápad na vznik nového hřiště na pétanque. Vítězné projekty budou zrealizovány v průběhu roku 2023.

Secesní domy a jejich dominanty v Opavě.
OBRAZEM: Secesní domy v Opavě a další její věže a věžičky z éry Klimta i Muchy

Co vyhrálo v minulých letech?

2021 – venkovní posilovna pro všechny, hřiště pro jaktařské děti, workoutové hřiště na ZŠ Otická, úprava parčíku v Těšínské ulici, street art malba u vstupu do krytého bazénu a doplnění herních prvků pro děti na hřišti na křižovatce Mlýnské a Ovocné ulice.

2020 – rozšíření dětského hřiště v Malých Hošticích, taneční parket pod širým nebem, doplnění herních prvků na dětské hřiště na náměstí Slezského odboje ke společným hrám zdravých a handicapovaných dětí, úprava parčíku u křížení ulic Mlýnské a Ovocné, mlžítka v centru města, bosá stezka Řeka.

2019 – obnova školní zahrady v Mateřské škole Čajkovského, rozšíření fitness zóny v Městských sadech, nová časomíra v tělocvičně Základní školy Mařádkova.

2018 – dovybavení dětského hřiště Základní školy Englišova, dětské a workoutové hřiště v Suchých Lazcích, úprava místní komunikace za vojenským splavem.