VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Termín je stanoven. Hlavní pošta se stěhuje v lednu

Opava – Hotovo. Po měsících spekulací a klepů je definitivně jasno, kdy se opavská hlavní pošta přesune z původní historické budovy v centru města do obchodně-společenského centra Breda & Weinstein. Stane se tak v polovině ledna následujícího roku.

15.12.2013 17
SDÍLEJ:

Nová pobočka hlavní opavské pošty v obchodním centru Breda & Weinstein je stále ve fázi dokončování. Přesto už poutá velký zájem kolemjdoucích. Zvyknou si lidé?Foto: DENÍK / Tomáš Pustka

Skutečnost, že se pošta po více než sto letech přestěhuje, byla již známa delší dobu. Informaci o tom přinesla poprvé naše redakce, a to už v první polovině roku 2012. Od té chvíle začaly dlouhé měsíce dojednávání a také nejistoty.

Zúčastněné strany podrobnostmi připravované operace šetřily, a proto se na veřejnosti objevovaly víceméně neověřené informace. Jako první se před časem potvrdila ta týkající se umístění nové pobočky hlavní pošty. Nyní už je zřejmé i to, kdy se tak stane.

„Hlavní pošta v Opavě bude otevřena 13. ledna příštího roku v obchodním centru Breda & Weinstein," sděluje ředitel odboru komunikace České pošty Ivo Mravinac s tím, že stěhování proběhne o víkendu tak, aby nebyl omezen sobotní provoz na stávající poště.

Lidé si pochopitelně budou muset zvyknout na některé změny. Jiná bude už na první pohled, ale dojde i na některé dílčí změny, co se poskytovaných služeb týká. „Kromě přepážek univerzálních bude mít i dvě přepážky specializované – pro služby Poštovní spořitelny a České pojišťovny.

Pro běžné zákazníky, kteří na poštu nezajdou kvůli finančním či pojišťovacím službám, to bude jistě úleva, protože nikdo z případné fronty nebude ostatní zdržovat například zakládáním účtu a podobně. Totéž se týká časově náročnějších služeb CzechPOINT, které budou na zmíněných specializovaných přepážkách také," popisuje Ivo Mravinac.

Jednu z největších nevýhod původního sídla viděla Česká pošta v komplikovaném parkování u budovy. To má nyní v obchodním centru vyřešit podzemní parkoviště i s vyhrazenými místy pro postižené. Odtud se pak lidé dostanou výtahem prakticky skoro až před dveře pošty. Z původních prostorů pak bude do nových přestěhován i relativně nedávno pořizovaný vyvolávací systém.

Mezi některými zaměstnanci pošty se ale v souvislosti se stěhováním začalo také špitat o možném propouštění. To Česká pošta zcela dementuje. „O redukci počtu zaměstnanců se vůbec neuvažuje," říká Ivo Mravinac.

Zbyla tady ale ještě jedna poslední – zásadní – otázka. Co se stane s opuštěnou budovou na Masarykově třídě? Zatím nic. Nějakou chvíli tu totiž ještě budou sídlit pošťáci. „V prostorách stávající pošty budou ještě v průběhu roku 2014 listovní doručovatelé. Teprve po jejich přemístění do zrekonstruovaných prostor na poště Opava 5 se bude snažit Česká pošta prostory současné pošty pronajmout případnému zájemci," konstatuje Ivo Mravinac.

Zda se tedy v objektu v budoucnu objeví kupříkladu kanceláře nebo obchody, se uvidí možná až za rok a déle.

A na závěr pro zajímavost – jméno přilehlé ulice nazývané U Pošty by mělo zůstat nezměněno. „Jméno ulice zůstane zachováno, a bude tak vlastně připomínkou toho, kde pošta historicky stála," uvádí mluvčí opavské radnice Ondřej Skácel.

Autor: Tomáš Pustka

15.12.2013 VSTUP DO DISKUSE 17
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Matěj Melecký se narodil 16. října, vážil 3,31 kilogramů a měřil 49 centimetrů. Rodiče Eva a Martin z Kravař přejí svému prvorozenému synovi do života zdraví, štěstí, Boží požehnání a aby potkával jen samé dobré lidi.
13

Tak už jsme na světě

Při archeologickém výzkumu v okolí Müllerova domu byla mimo jiné objevena také kachle z kamen z přelomu 15. a 16. století s erbem Vladislava Jagellonského.

Opavsko je pro archeology zemí zaslíbenou

Jiří Štěpáník: Včelař vždy dbá na dobrou matku

/ROZHOVOR/ Na střeše jednoho z jeho domů na Dolním náměstí můžete vidět více než deset včelstev. Další pak třeba v Městských sadech. Jiřího Štěpáníka můžete potkat také na farmářských trzích, kde prodává med a sirupy, ale i další produkty.

Komická opera dramatického skladatele Verdiho

/POZVÁNKA/ Do nové sezony přispěje v neděli 22. října od 19 hodin operní soubor uvedením premiéry opery Giuseppa Verdiho s názvem Falstaf. Jde v podstatě o jedinou komickou operu skladatele zaměřeného na dramata, který ji údajně vytvořil během čtrnácti dnů na přání královny Alžběty I.

Basketbalisté chtějí pátou výhru

/POZVÁNKA/ Výbornou formou disponují na úvod sezony opavští basketbalisté. Trenér Petr Czudek se svým týmem všechny čtyři duely vyhrál, naposledy Slezané přejeli na Folimance domácí USK Praha. V sobotu do Opavy míří úřadující vicemistr z Děčína.

Dominik Simerský: Musíme zlepšit defenzivu

/POZVÁNKA/ Pikantní souboj nabídne Fortuna národní fotbalová liga. Vedoucí Opava míří na hřiště druhých Budějovic. Na Střeleckém ostrově bude k vidění zápas nejlepšího útoku proti nejlepší defenzivě.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení