Jako cyklistka projížděla kolem. Mobilním telefonem kontaktovala Policii ČR, ta pak následně starostu Velkých Hoštic Alfonse Pospiecha. Tím, že po celou dobu čekala s vážně zraněným zvířetem na místě havárie, zabránila další možné katastrofě, kdyby se dezorientovaná fena dostala opět na vozovku.

Projíždějící manželé Šimkovi se nabídli postarat o odvoz zraněné fenky k veterináři a o její následnou, krátkodobou péči. Marek Pepřík z Veterinární kliniky Alfa poskytl zvířeti okamžitou odbornou pomoc.

Přibližně pětiletá fenka utrpěla po střetu s automobilem četné pohmožděniny a tržné rány. Jedna z nich, na přední končetině, způsobila její částečné omezení hybnosti. Nyní je pejsek v dočasné péči manželů Šimkových. Podle slov zdravotní sestry Marie Jedličkové je fenka až neuvěřitelně přátelská k lidem.

Snad obyčejný psí příběh, ale každému člověku, který se byť jen trošku zasloužil o pomoc zvířeti v nouzi, patří dík. Největší ale bude patřit lidem, kteří se rozhodnou fenky ujmout, a poskytnou jí tak potřebnou péči, lásku a zázemí po celý zbytek jejího života.

V případě zájmu o pejska a bližší informace kontaktujte Petru Šimkovou na telefonním čísle 605 536 501.