Původně se všichni koupali v malém dětském bazénu. Téměř dvouletý chlapec a pětiletá holčička si užívali vodních radovánek pod dohledem svých rodičů. Dívka vyměnila svůj plavecký kruh za potápěčské brýle a plovací desku a odešla bez toho, že by se zmínila rodičům.

Když to zjistili, vydala se paní Lenka dceru hledat. Následných několik okamžiků se proměnilo v boj o dívčí život. Neznámý muž nesl dívku z velkého bazénu. Matce se povedlo holčičku za další pomoci oživit a převézt do nemocnice.

„Nechali si ji tam na pozorování, ale je v pořádku,“ řekla včera naší redakci rozechvělá maminka. „Chtěla bych poděkovat neznámému muži, který zachránil to nejdražší, co v životě mám,“ uvedla paní Lenka s tím, že druhý den se vydala do kravařského aquaparku znovu.

Podle záznamů kamer zjistila, že kolem její topící se dcery plavali dva lidé, ale nijak nereagovali. Nešťastnému okamžiku nemohl zabránit ani plavčík, který kolem plaveckého bazénu procházel chvíli předtím a musel dál kontrolovat další místa.

„Ráda bych zachránci poděkovala osobně, a proto prosím, ať se ozve na telefonní číslo 776324420,“ doplnila maminka dvou dětí. Ozvat se mohou i známí či příbuzní, kteří záchrance znají. Podle informací by měl působit na Církevní konzervatoři v Opavě.