„Neozval se nikdo. Jen nějaký ten planý poplach ze strany známých. Vůbec teď nemůžu spát, a tak beru i prášky,“ přibližuje aktuální situaci v rodině Jakubův otec Štěpán. Policie zatím rovněž neuspěla. „Obcházíme okolí, vyptáváme se i kontrolujeme nějaké vytipované psy a jejich majitele, ale prozatím bez výsledku. Popis toho člověka, který máme k dispozici, nikomu v okolí nic neříká,“ vysvětluje Zdeněk Zabloudil z Městské policie v Opavě.

K incidentu došlo v městské části Kateřinky u přechodu blízko křižovatky na ulici 28. října. Podle popisu buďto zlatý retrívr nebo labrador se přesto, že byl na vodítku, vrhl na chlapce, když jej míjel. Srazil ho na zem a přes triko a mikinu se mu zakousl do zad.

Čtyřiceti až padesátiletý majitel zvířete místo okamžité pomoci dítěti vzal nohy na ramena. Zranění nebylo nakonec příliš hluboké, ale kůže byla poškozená a u rodičů i lékařů tak panuje oprávněná obava, že chlapec mohl být infikován různými chorobami včetně vztekliny. Proto je nutné psa co nejdříve vyšetřit.

Pomoci můžete i vy. Pokud byste měli jakékoli informace vedoucí k jeho nalezení, ozvěte se do redakce na číslo 724 474 834.