„Zjistili jsme, že máme k dispozici víc než dost mladých a talentovaných zpravodajů i redaktorů, se kterými se dá pracovat. Pro mnohé z nich to byla zajímavá zkušenost,“ vzpomíná ředitel Kulturního centra Zdeněk Kačor na výsledek projektu. Krátkodobé fungování volného televizního zpravodajství bylo v praxi prověřeno a dalo impulz k dalšímu rozvoji.

Představa o městské televizi, která by mapovala široký pohled na život ve městě, dostala konkrétní podobu. „Její vysílání chceme spustit od června v týdenních zpravodajských blocích s pravidelnými okénky, představujícími události ve městě, kulturní i sportovní dění, zajímavé obyvatele a historii Hlučína.

Plánujeme besedy na aktuální témata i odlehčené vstupy,“ přibližuje ředitel Kačor dramaturgickou náplň vysílání do konce roku. Diváci ho mohou sledovat na internetu v libovolném čase vždy od úterý do pondělí následujícího týdne. Pro zájemce, kteří nemají k internetu přístup, bude zpravodajství uvedeno každé úterý od 14 do 19 hodin opakovaně každou celou hodinu v Zámeckém klubu.

Také v kině bude před každým promítáním filmu zařazen sestřih reportáží s názvem Hlučínský videožurnál. Městská hlučínská televize má být spuštěna 3.června na internetové adrese www.mtvh.cz.

Snahou provozovatele není jen obsahově dobré zpravodajství, ale také technická a obrazová kvalita. Pro začátek je hlučínské televizní studio vybaveno digitální střižnou a k jedné kameře přibudoudokoncekvětnaještě dvě další. Zpravodajský štáb je složený z patnácti nadšenců ve věku 17 až 40 let.

„Všem, kteří projevili zájem, jsme dali šanci prokázat, co dovedou a zajistili jsme jim školení profesionálními odborníky,“ dodává Zdeněk Kačor. V současné době vyrábějí adepti příspěvky, které se prozatím na nečisto učínatáčet,stříhatanačítat.