„Někteří lidé nesouhlasí s tím, aby se přebytková voda rozlévala na pozemky poblíž jejich domů," říká o stížnostech na realizaci poldru tisková mluvčí města Hlučín Ivana Gračková. Dle jejích slov se pak před stavbou nového odtokového systému budou muset tyto technické problémy vyřešit.

NOVÁ SPORTOVNÍ ZAŘÍZENÍ

Druhým větším tématem schůze se staly stavby nových sportovních zařízení, konkrétně v Bobrovníkách a Darkovičkách. V současné době se připravuje projektová dokumentace obou projektů. Následně proběhne soutěžní výběrové řízení.

Poté už by podle Gračkové nemělo nic bránit v jejich stavbě. Ta by mohla začít na jaře příštího roku. Město bude financovat vznik nových sprotovišť za pomocí úvěru ve výši čtyřiceti milionů korun.

„Protože je město v současnosti ve velmi dobré finanční kondici, rozhodli jsme se využít období nízkých úrokových sazeb a vzít si úvěr, abychom splnili žádost našich občanů," říká k plánované investici místostarostka města Hlučín Blanka Kotrlová.

Pokud by se podařilo obě budovy postavit za méně než čtyřicet milionů korun, mohla by posloužit zbylá částka na spolufinancování jiných projektů. Takovým je například záměr revitalizace Hlučínského jezera.

David Beinhauer