„Město Hlučín jako generálního partnera velmi vítám, partnerství je logické, festival potřebuje takto silnou podporu, díky ní se může dále rozvíjet," komentoval pořadatel festivalu David Moravec.

Stage Štěrkovna Music festivalu budou na břehu hlučínského jezera postaveny letos již pojedenácté. „Štěrkovna Open Music je největší tradiční kulturní akce v Hlučíně, na kterou chodí každý rok nejen místní lidé, ale sjíždějí se i návštěvníci ze širokého okolí," konstatovala místostarostka Hlučína Blanka Kotrlová a dodala: „Je v zájmu města, aby se na štěrkovně i nadále konala, a to v reprezentativním rozsahu."

Každoročně festival navštíví tisíce lidí. V roce 2013 zaznamenali pořadatelé 2800 návštěvníků, loni dokonce 3500 a letos by tento počet chtěli ještě překonat.

Největší hvězdou letošního festivalu bude kapela Divokej Bill, která zde v letošním roce předvede svůj jediný festivalový koncert v Moravskoslezském kraji. Kromě osvědčených pecek skupina zahraje i nové písně a objeví se i nové hudební nástroje.

„Novinkou bude rozšíření nástrojového parku v kapele o pochodový buben a v některých skladbách i foukací harmonika," upřesnil kytarista Divokýho Billa Roman Procházka.

Mezi další star festivalu bude rozhodně patřit slovenská zpěvačka Jana Kirschner nebo oblíbená rockovo-popově-punková kapela Vypsaná Fixa. „Nyní nám svou účast potvrdila i polská hvězdná Akurat, skupina, která pochází z polského Bialska a hraje mix především punku, rocku, reggae, popu a ska stylu," doplnil výčet hlavních hvězd festivalu pořadatel David Moravec.

Vstupenky na dvoudenní festival, který se bude konat 31. července a 1. srpna, můžete již teď zakoupit za zvýhodněnou cenu v síti Tiketstream, opavské prodejně Sluna, Informačním centru Hlučín nebo v Hospodě 56 v Hlučíně. Nyní jsou lístky na oba dva dny festivalu za 440 korun, na místě bude dvoudenní vstupné stát o 160 korun více.

Bližší informace o Štěrkovna Music Festivalu naleznete na stránkách www.sterkovnamusic.com.