Nyní se však možnost zakoupení cestovních dokladů na autobusové nádraží vrací. Otevírá se zde totiž nová prodejna jízdních dokladů, kterou provozuje Koordinátor integrovaného dopravního systému Moravskoslezského kraje (KODIS).

„Rozhodnutí Dopravního podniku Ostrava, který v centru Hlučína prodej jízdenek ukončil, jsme vnímali jako nešťastný krok. Hlavně starší občané mají problém jezdit si pro doklady třeba do Ostravy a elektronický nákup je pro ně často nezvladatelný,“ řekl starosta Hlučína Pavel Paschek.

Prostory na „autobusáku“ pronajímají společnosti KODIS hlučínské technické služby a vůbec poprvé si v nich lidé mohli jízdenku koupit ve čtvrtek 25. ledna. „Naše společnost měla prodejnu převzít až od prosince tohoto roku, kdy začne příměstskou autobusovou dopravu na Hlučínsku provozovat dopravce vzešlý z výběrového řízení.

Vedení města se na nás ale obrátilo s prosbou, abychom provoz centra zahájili co nejdříve,“ uvedl jednatel společnosti KODIS Aleš Stejskal.

Hlučínské dopravní infocentrum je už páté, které KODIS v kraji provozuje a pro veřejnost bude otevřeno vždy od 25. dne v měsíci do 8. dne měsíce následujícího. Provozní doba je v pondělí a ve středu od 6 do 8 a od 12.30 do 14 hodin, v úterý, čtvrtek a pátek pak od 6 do 10 a od 10.30 do 14 hodin. Jízdenky je možno získat ještě také v provozovně na hlučínském nádraží.