Nejvíce financí spolknou výdaje na vnitřní správu, které činí více než 58 milionů korun, školství, které Hlučín dotuje částkou téměř dvacet milionů, nebo údržba města, která ročně stojí přes třicet milionů korun.

Údržba zahrnuje například i opravy a údržby komunikací, na které v tomto roce půjde z městského rozpočtu přes deset milionů korun, veřejné osvětlení si vyžádá téměř pět milionů korun nebo pravidelné čištění města v hodnotě tří milionů korun.

Investice pro rok 2015 zastupitelé schválili ve výši bezmála 43 milionů korun. Po jednom milionu korun půjde do městské části Bobrovníky a Darkovičky a také částí Rovniny a OKD. Částky více než sedm milionů korun se dočká park volnočasových aktivit Darkovičky, jenž se v minulém roce neuskutečnil.

Dále se vybuduje chodník z Malánek na Březiny, bude zateplena Základní umělecká škola, opravena podlaha ve sportovním areále Hlučín a rekonstrukce se dočká i Příkrá ulice v Bobrovníkách. Nainstalován bude také nový mobilní kamerový systém, zmodernizuje se zahrada mateřské školy, v plánu je i vybudování dešťové kanalizace a spoustu dalších.

„Jsem rád, že se nám podařilo schválit rozpočet, který kromě jiného pamatuje i na kulturní nebo sportovní vyžití dětí i dospělých, na příspěvkové organizace nebo granty," komentuje rozpočet města jeho starosta Pavel Paschek.