Na oživení okolí hlučínského kulturního domu už stavaři začali pracovat. Součástí revitalizace bude například změna prostoru před vstupem do kulturního domu, který by měl působit přátelštěji a civilněji.

„Záměrem je co nejvíce zapojit kulturní dům do okolního parku,“ sdělila architektka Kateřina Buchtelová z odboru investic Městského úřadu Hlučín. Součástí zvelebování prostoru budou úpravy tras pro pěší a oprava parkoviště u kulturního domu.

„Stavět se bude také odbočovací pruh, který zjednoduší odbočení doleva z ulice Rovniny na frekventovanou Ostravskou,“ informovala mluvčí Hlučína Ivana Gračková.

Přípravy na revitalizaci začaly letos v únoru, kdy pracovníci Technických služeb Hlučín vykáceli stromy, které byly staré a poškozené nebo by bránily ve výstavbě nového odbočovacího pruhu. Až skončí stavební práce, začne se s novou výsadbou.

Po revitalizaci by měl být kulturní dům více zapojen do okolního parku.Zdroj: vizualizace: archiv města

„Část stromů se bude vysazovat na podzim a další na jaře příštího roku. Do prostoru v okolí kulturního domu přibude několik druhů javoru, jasany, jedlovec kanadský, zjara efektně kvetoucí okrasná třešeň, rychle rostoucí jerlin japonský i katalpa se svými neobvyklými listy,“ řekla mluvčí.

Vznikne také nový přechod pro chodce a vsakovací objekty pro odvádění dešťové vody. Město pořídí i nové lavičky, odpadkové koše nebo stojany na bicykly. Podle vedoucí kulturního domu Veroniky Antončíkové stavební práce zkomplikují přístup do budovy.

„Okolí je rozkopané a bude možné k nám přijít pouze bočním vchodem. Sice nás čeká několik měsíců hodně problémů spojených se stavbou, ale už teď se těšíme, až okolí kulturního domu prokoukne,“ konstatovala Veronika Antončíková.