Hned na pěti místech v Hlučíně se bude letos o prázdninách promítat pod širým nebem. „V nabídce jsou české filmy, které měly premiéru v kinech v uplynulých měsících,“ přiblížila tisková mluvčí města Hlučína Andrea Vojkovská.

V pátek 12. července se od 21.30 hodin U Restaurace Triangl na sídlišti OKD bude promítat volné pokračování filmu Gump s podtitulem jsme dvojka. O týden později, v pátek 19. července od 21.30 hodin, bude na programu v Darkovičkách na fotbalovém hřišti česká komedie Aristokratka ve varu.

Srpnová představení začnou o hodinu dříve než ta červencová. V sobotu (3. 8.) od 20.30 hodin za hasičárnou v Bobrovníkách uvidí zájemci film Jedeme na teambuilding s Jakubem Prachařem, Vojtou Kotkem či Annou Polívkovou. V pátek 23. srpna, znovu od půl deváté večer v části Hlučín Rovniny u Agiťáku, bude k vidění film o zvířecím přátelství a lapáliích s názvem Gump – jsme dvojka.

close Program letního kina Hlučín pro sezonu 2024. info Zdroj: Se souhlasem města Hlučín zoom_in Program letního kina Hlučín pro sezonu 2024.

A poslední prázdninový pátek (30. 8.) od 20.30 hodin dorazí na Mírové náměstí Franta Mimozemšťan. Poklidný život jedné malé moravské vesnice rozbouří podivné úkazy v polích za obcí. Hrají Filip Březina a Erika Stárková.

MOHLO BY VÁS TAKÉ ZAJÍMAT: Mezi Ostravou a Hlučínem je další radar. Pirát zde ihned málem „sejmul“ starostu

Radary mezi Ostravou a Hlučínem, Ludgeřovice | Video: Deník/Jaroslav Perdoch

„Zatímco v červenci jsou začátky představení naplánovány od 21.30 hodin, v srpnu začnou o hodinu dříve již ve 20.30 hodin. V případě nepříznivého počasí se promítání ruší, jen poslední představení, které je naplánováno na centrální Mírové náměstí, lze přesunout do hlučínského kulturního domu. Pro návštěvníky je připravena také možnost zakoupení občerstvení. Vstup na všechna představení je zdarma,“ upřesnila Vojkovská.